Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Give and gain day, den firemního dobrovolnictví

Give and gain day, den firemního dobrovolnictví

Víte, že 16. května je Mezinárodní den firemního dobrovolnictví (Give & Gain Day)? Tato dobrovolnická kampaň probíhá ve 24 zemích světa. Letos se má v ČR podle organizace Byznys pro společnost zapojit 700 firemních dobrovolníků ve více než 70 prospěšných organizacích. Také Diecézní charita Brno má dobré zkušenosti s firemním dobrovolnictvím.

Diecézní charita Brno se Mezinárodního dne firemního dobrovolnictví přímo neúčastní, ale z nedávné minulosti má velmi dobrou zkušenost s firemním dobrovolnictvím, například ve spolupráci s firmami jako jsou Red Hat nebo Norgren. Většinou se jednalo o manuální práce v prostorách budov Diecézní charity Brno nebo o terénní úpravy okolo nich. Častá je také nezištná firemní pomoc nebo firemní dobrovolnictví během povodní - například během těch posledních na jaře 2013.

Tuto zkušenost potvrzuje v rozhovoru s redaktorkou Deníku  vedoucí PR oddělení a tisková mluvčí Diecézní charity Brno Diana Tuyet-Lan Kosinová

Mimo jiné vysvětluje pojem firemní dobrovolnictví: "Stále častěji se objevují případy, kdy nás firmy sami oslovují a nabízejí pomoc právě touto formou. Firma zaplatí svým zaměstnancům jeden den jako pracovní, ale uvolní je pro pomoc v konkrétním charitním zařízení. Buď pomáhají zkrášlit interiér nebo okolí budovy, případně uspořádají volnočasový program na celý den pro klienty z našeho zařízení.

Celý rozhovor si můžete přečíst po kliknutí na obrázek