Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Tisková zpráva Den Charity 2018

ilustrační foto den charity 2017

Brno – Do brněnských ulic v září vyrazí zaměstnanci Diecézní charity Brno. U příležitosti Dne Charity 25.9.2018 představí jednotlivé služby a rozdají drobné dárky. Za celoroční přízeň a podporu takto Charita poděkuje všem zájemcům o charitní dílo, dobrovolníkům i dárcům.

Tisková zpráva Den Charity 2013

Dne 26. 9. 2013 se uskuteční již 10. ročník kampaně Den Charity. Její tradice vzešla právě v brněnské diecézi a dnes se rozrostla do celostátních rozměrů. Jedna z akcí se bude konat od 15.00 hod. v brněnském parku Lužánky. Nabídne lidem překážkovou jízdu na invalidním vozíku, dětský pohádkový svět, bezdomoveckou lavičku, skákání na trampolíně nebo rady dietologa ad. Obdobné akce se konají po celém regionu, kde Diecézní charita Brno působí.

Tříkrálové akce na jižní Moravě

Zahájení Tříkrálové sbírky 2013

Koláč pro hospic 2012

Na začátku října zahajujeme každoroční akci na podporu péče o nevyléčitelně nemocné. Sbírka se uskuteční v Brně, Rajhradě, Židlochovicích, v Blansku, Jihlavě, Třebíči a Tišnově. V loňském roce Charita brněnské diecéze poskytla hospicové služby téměř 500 pacientů v hospici v Rajhradě a 164 lidem prostřednictvím terénní domácí hospicové péče.

Dejme si společně 20 - Den Charity 2012

„Dejme si společně 20“ není výzva k odpolední siestě, ale k účasti na aktivním dobročinném odpoledni 26. 9. 2012 v brněnském parku Lužánky, které pořádá Diecézní charita Brno u příležitosti 20letého výročí své činnosti a každoročního Dne Charity. Program začne v 16.00 hod. štafetovým během na 20 km s brněnskými osobnostmi, v 17.00 hod. proběhne vernisáž výstavy fotografií herců Městského divadla v roli lidí v nouzi, do 19.00 hod. bude připraven také program pro děti.

Postní almužna pro věřící, letos potřetí

Tisková zpráva ze dne 8.3.2011

(BRNO) Na území brněnské diecéze postní dobu pro věřící opět obohatí možnost návratu k starobylé postní tradici – almužně. Pastorační akce bude zahájena na Popeleční středu 9. 3., zejména pak na 1. neděli postní, a potrvá až dokonce postního období. Jde o dobrovolnou duchovní formaci věřících, která je pořádána se souhlasem České biskupské konference. Lidé tak budou moci to, co si odřekli během postu, věnovat v podobě peněžité postní almužny na pomoc bližním v nouzi. Tyto dary církev použije prostřednictvím Charity na pomoc potřebným.