Tříkrálový koncert 2018

1,8 milionu Kč

Děkujeme!

Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Jihomoravský kraj ocenil pomoc charitních dobrovolníků při povodních

Jihomoravský kraj ocenil pomoc charitních dobrovolníků při povodních

V úterý 30. července se konalo zasedání Bezpečnostní rady Jihomoravského kraje. Hejtman Hašek zde předal medaile Jihomoravského kraje členům jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému. Mezi oceněnými byli také zaměstnanci a dobrovolníci Diecézní charity Brno zasahující při letošních povodních.

Stříbrnou medaili Jihomoravského kraje z rukou hejtmana převzal vedoucíTýmu mimořádných událostí Oblastní charity Blansko Miroslav Doležel, jeho kolegyně Renata Musilová, vedoucí Krizového dobrovolného týmu Oblastní charity Znojmo Jan Havelka a vedoucí Dobrovolnického centra Kambala Oblastní charity Žďár nad Sázavou Michaela Kuchtová. Všem velice gratulujeme!

Ředitel Oldřich Haičman převzal za Diecézní charitu Brno poděkování Jihomoravského kraje "za vynaložené úsilí, obětavost a vzorné plnění úkolů při řešení včasné záchrany životů, zdraví a majetku spoluobčanů v rámci krizové situace vyvolané povodněmi v Čechách". Také gratulujeme!

Během a po červnových povodních, které nejvíce postihly severní, jižní a střední Čechy, bylo na jižní Moravě vynaloženo velké úsilí, aby se dostalo včasné pomoci postiženým. Naši dobrovolníci pomáhali na Litoměřicku, na Mělnicku nebo v Putimi v jižních Čechách. Pomoci od dobrovolníků z Čech z firmy Bravo se dostalo také jižní Moravě, kde byla bleskovou povodní postižena obec Komňa na Uherskohradišťsku. Dobrovolníci na zmíněných místech pomáhali především při úklidových a sanačních pracích.

Na řadě míst probíhaly materiální sbírky, které byly koordinovány ve spolupráci s Diecézní charitou Brno nebo oblastními charitami. Například v Pozořicích, Žďáře nad Sázavou nebo v průmyslovém podniku Žďas. Velkou slevu na své výrobky poskytli výrobci repelentů Alpa Velké Meziříčí a Leroy Cosmetics Lednice.

Celkem Charita ČR rozdělila materiální pomoc v hodnotě přes 6,5 milionů korun a přes 14 milionů darovali lidé do veřejné sbírky.

"Často se mě známí a přátelé ptají, jak bylo na povodních. Tak odpovídám „žádná pěkná ani veselá podívaná.“ Ale jinak se tam vždycky sejdeme úžasná parta lidí – řekla bych „stejné krevní skupiny“, lidé připravení  a ochotní pomáhat i naslouchat, takže práce i spolupráce je výborná. Někdo mi říká „jste dobří“, ale není v tom nic mimořádného – jen ochota a touha pomoci těm, kteří tam fyzicky vyčerpaní a psychicky unavení žijí v „torzech svých domů“ a  jsou víceméně odkázáni na pomoc zvenčí, protože většina z nich povodeň nezažila poprvé", říká Michaela Kuchtová z Oblastní charity Žďár nad Sázavou, která za svou pomoc během povodní dostala stříbrnou medaily Jihomoravského kraje.

I nadále je na řadě míst situace kritická a bude zapotřebí velké dřiny a mnoha prostředků, aby se situace postižených domácností podařila vyřešit do začátku zimy. I vy můžete přispět postiženým lidem na opravu jejich domovů!

 

Všem děkujeme za pomoc lidem v nouzi!