Marie Paločková: Dávám vědět lidem, kde najdou pomoc, když ji potřebují
1. června 2022 30 srdcí Charity

Marie Paločková: Dávám vědět lidem, kde najdou pomoc, když ji potřebují

asistentka ředitele, PR pracovnice, Oblastní charita Třebíč

Pracuje v Oblastní charitě Třebíč už 16 let. Původně zamýšlela hlásit se na místo účetní, ale oslovila ji tehdejší pracovnice Marcela Blažková, která měla na starosti propagaci, fundraising, pastorační asistenci i Dobrovolnické centrum, a přizvala ji ke spolupráci. V lednu 2016 Marie nejprve dobrovolnicky pomáhala s administrací Tříkrálové sbírky a od února naskočila rovnou do pracovního procesu. Postupně se seznamovala se širokou škálou různorodých činností, které život v Charitě přinášel: akce s dobrovolníky, práce na sbírkách, komunikace s dárci, psaní článků a tiskových zpráv, obsluha webových stránek, sestavování výročních zpráv, spolupráce na projektech s Ukrajinou, vyřizování pošty, telefonátů, příprava letáků, plakátků… S řadou těchto činností vypomáhá dodnes, kdy je i asistentkou ředitele.

V Charitě se cítí dobře díky lidem, se kterými sdílí touhu pomáhat druhým. Ve své práci se snaží o vytrvalost, trpělivost a věci dotáhnout až do konce. Jak sama říká, samozřejmě dělá i chyby, ale vždycky se snaží odvést co nejlepší možnou práci.

Jejím koníčkem jsou květiny, které má ráda všude kolem sebe, a každé léto rozkvétá díky její péči také pavlač v budově správy třebíčské Charity.

Z charitních služeb je jí blízká zejména služba stacionářů, jejich příjemné prostředí, přátelský pracovní kolektiv, zajímavé aktivity pro klienty… Představa, že by se jednou ve stáří mohla stát třeba uživatelkou Domovinky, je docela přívětivá a určitě by se tam na každou návštěvu mohla těšit.

Co by Marie všem Chariťákům přála? Pevné zdraví, protože to je velký dar k tomu, aby člověk mohl pracovat s nasazením a zvládat všechny nároky, které jsou na něj kladeny. Dobré lidi kolem sebe, vnitřní pohodu a spokojenost.