Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Brněnská charita pokračuje v třídění a balení darů pro uprchlíky

Brněnská charita pokračuje v třídění a balení darů pro uprchlíky

Sbírka i nadále pokračuje. V posledních dnech přišly dary od občanů Telče nebo od studentů a jejich rodičů z International School of Prague. Nyní je třeba vše roztřídit, popsat a připravit na cestu do Zastávky u Brna nebo do Maďarska. A bez ochotných a šikovných dobrovolníků by to zaměstnanci Charity těžko zvládali!  

Kanceláře charitní poradny se nyní změnili v jeden velký sklad a třídírnu šatstva hygienických potřeb, hraček, konzerv nebo jednorázových plen.

"Nesmírně si vážíme pomoci našich dobrovolníků, kteří nám pomáhají zvládat třídění a balení všeho potřebného pro uprchlíky. Příští týden má přijet dodávka pro nabalenou pomoc a pokud by nám dobrovolníci nepomáhali, mohli bychom tu rovnou nocovat", říká s úsměvem pracovnice charitní poradny pro cizince Tereza Saková.

Dnes odvezli první várku dobrovolníci  Karel a Honza do Maďarska. K tomu opět dodává Tereza Saková: "Poslali jsme s nimi cca 12 pytlů, ve kterých byly deky, spacáky, karimatky. Také jsme jim přibalili vody, trvanlivé potraviny a sladkosti". Dárcům i Karlovi s Honzou moc děkujeme!

Dnes také přijela další pomoc, například od slečny Pavly, která vyslala svého bratra Libora s plným přívěsem především hygienických potřeb ze sbírky, kterou organizovala v Telči. Velká zásilka hygienických potřeb, plen nebo hraček také přišla od rodičů a studentů International School of Prague.

Dárci stále nosí i množství šatstva. Prosíme, abyste šatstvo, až na výjimky uvedené v článku nadále nenosili. Nyní je ho dostatek. Je možné, že se situace zejména s ohledem na přicházející chladnější počasí změní. Budeme čekat na případné pokyny a doporučení maďarské Charity.

Po nabalíčkování bude veškerá pomoc distribuována po domluvě s maďarskou Charitou na území Maďarska a do uprchlického zařízení Zastávka u Brna.

Děkujeme všem, kteří jakkoli přispívají!

Sbírka pro uprchlíky pokračuje!