Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Charita předala v Aténách osm tun pomoci pro uprchlíky

Charita předala v Aténách osm tun pomoci pro uprchlíky

Charita ČR - Diecézní charita Brno díky sbírce dopravila do řeckých Atén kamion s 8 tunami materiální pomoci v hodnotě 200 tis. Kč. Pomoc byla adresována Caritas Hellas (Charita Řecko), která intenzivně pomáhá uprchlíkům. Díky vaší pomoci tak bude moci nadále rozdat denně 700 porcí jídla, nebo zachránit 100 lidí oblečením v šatníku.

Kromě materiální pomoci pro Caritas Hellas dopravila CHČR - Diecézní charita Brno také zdravotnický materiál v hodnotě 90 tis. Kč do Metropolitan Community Clinic at Helliniko v Atenách.

Na této klinice působí dvě desítky lékařů a farmaceutů zcela zdarma. Je odkázána pouze na léčiva, které jí darují donátoři ze zahraničí nebo místní lidé. Původně pomáhala řeckým občanům, kteří si nemohou ošetření dovolit, nyní však pravidelně působí také v uprchlických táborech. Duší kliniky je paní Elio, která přes den pracuje na klinice jako dobrovolnice a po večerech učí na univerzitě.         

Po uzavření hranic před téměř dvěma měsíci zůstává v Řecku podle odhadů 80 tisíc lidí na útěku, kteří jsou v táborech. Mnozí však pobývají také mimo ně.

Jeden z táborů je v aténském přístavu Pireus, kde ve stanech v přístavní hale, skladu i v pod širým nebem pobývá přes 4500 lidí. Dalším útočištěm je bývalé letiště v Eleniko, kde pobývá 3700 lidí. Na místě je mnoho rodin s dětmi. Mnozí zde setrvávají již přes dva měsíce.

Za všechny vypovídá příběh 2 sester a jejich 2 sestřenic z Afganistánu. Trvalo 2 měsíce, aby dosáhly evropského pobřeží. Již před měsícem je však zastavily v Aténách. Nemohou se tak shledat se svou matkou, která se vydala na riskantní cestu s dalšími dětmi dříve, a nyní je již v Německu. Všem bylo kolem 20 let, všechny v Kábulu studovaly univerzitu, ve studiu však nemohly pokračovat, protože to bylo nebezpečné. Jejich jména v překladu znamenaly Naděje, Trpělivost, Ryba a Květina.

Humanitární a finanční sbírka na pomoc uprchlíkům pokračuje

Velice si Vážíme všech dárců, kteří umožnili realizaci této humanitární pomoci!