Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Brňany opět po roce rozveselují deštníky na České. Letos v italských barvách

Brňany opět po roce rozveselují deštníky na České. Letos v italských barvách

Dvě stě padesát deštníků se opět po roce pohupuje nad hlavami procházejících Brňanů na České u Svoboďáku. Projekt, který odstartovala loni DRFG Nadace, měl mimořádný úspěch. Na jeho konci byla dražba pro Diecézní charitu Brno, ani letos tomu nebude jinak.

JoliFOTO-8369Deštníky jsou však nyní vyvěšeny v zelené, červené a bílé, tedy v barvách Itálie.Proč zrovna italské barvy? Důvodů je hned několik. „Poslední dobou můžeme v Brně sledovat navazování užší česko-italské spolupráce. Vznikají zde italské projekty, letos bude dokonce v Brně otevřen italský konzulát. Právě honorární konzulát Itálie je, spolu s Novou Mosilanou, Regionální hospodářskou komorou Brno a platformou Živé město, partnerem expozice," uvedl ředitel DRFG Nadace David Macek. Konzulát se sídlem na Zelném trhu by se měl slavnostně otevřít 27. září. Na deštnících je napsáno „Brno meets Italia“, tedy Brno se setkává s Itálií. Poukazují tak na plodné setkávání Moravy a Itálie v mnoha rovinách. Italským festivalem přátelství mezi národy Meeting Rimini se například inspiruje nedávno skončený Meeting Brno, který Nadace DRFG dlouhodobě sponzoruje.

Brňany budou deštníky rozveselovat až do svátku jednoho z nejvýznamnějších křesťanských světců, Itala Františka z Assisi, jež se datuje ke 4. řijnu. „Poté budou stejně jako loni deštníky odinstalovány a prodány v dražbě. Výtěžek půjde Diecézní charitě Brno," uzavřel Macek. 

„Chápeme tyto deštníky jako symbolické přístřeší, které pomůže potřebným lidem k opravdové střeše nad hlavou. Výtěžek použijeme pro Denní centrum pro lidi bez domova, jehož součástí je i azylový dům a noclehárna,“ doplnil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Osoby na fotce: Petr Kalousek  (zastupitel městské části Brno – střed, David Macek, DRFG, Oldřich Haičman, I.Němcová (oba Diecézní charita Brno)a Jakub Carda ze SPOLEČNĚ, o.p.s.

Napsal Martin Šeda | Foto Martin Šeda, DRFG Nadace