Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Charita oslaví svůj den v centru Brna. Poděkuje za přízeň a představí své služby

Charita oslaví svůj den v centru Brna. Poděkuje za přízeň a představí své služby

Do brněnských ulic v září vyrazí zaměstnanci Diecézní charity Brno. U příležitosti Dne Charity 25.9.2018 představí jednotlivé služby a rozdají drobné dárky. Za celoroční přízeň a podporu takto Charita poděkuje všem zájemcům o charitní dílo, dobrovolníkům i dárcům.

Zájemci si v Brně užijí od 13.00 do 17.00 program zaměřený na představení charitních služeb a cílových skupin, hudební vystoupení klientů Denního stacionáře Effeta nebo focení ve fotokoutku. Připravené budou i aktivity pro nejmenší děti. Lahodnou kávu návštěvníkům charitního stánku nabídnou zástupci brněnské pražírny Rebelbean.

Všichni účastníci akce kromě informací o brněnské Charitě a službách také obdrží malý dárek od společnosti Biogena. Prvních patnáct příchozích, kteří úspěšně vyluští křížovku umístěnou na facebookové události Dne charity a sdělí pořadatelům tajenku, si vychutnají prvotřídní zmrzlinu Božský kopeček. Odměnu si mohou vyzvednout v barevném zmrzlinovém autíčku nebo v cukrárnách Tutti Frutti.

Tradiční akce vznikla na jižní Moravě již v roce 2004. V roce 2008 byl Českou biskupskou konferencí oficiálně ustanoven Den Charity na 27.9.2018, tedy svátek sv. Vincence z Pauly, patrona charitní práce. Každoročně se proto kolem tohoto termínu po celé republice na oslavu svátečního dne konají desítky společenských, kulturních a veřejných akcí. „Pro Diecézní charitu Brno je tento svátek významnou příležitostí k společnému setkání s lidmi dobré vůle a dobrovolníky ochotnými pomáhat. Za více než pětadvacet let se organizace rozrostla a stala se významným poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb nejen v Jihomoravském kraji. Velice si proto vážíme práce a úsilí všech, kteří nám v našem poslání pomáhají,“ říká Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno.

Děkujeme společnosti OHL ŽS a dalším partnerům, kteří se na oslavách podílejí, ale také těm, kteří po celý rok podporují Charitu ve všech oblastech sociální, zdravotní i duchovní práce.

I Charita má svůj den. Přijďte jej s námi oslavit, jste srdečně zváni!