Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Charita v Brně představila možnosti dobrovolnictví na jarmarku Dobrovolnického centra 67

Charita v Brně představila možnosti dobrovolnictví na jarmarku Dobrovolnického centra 67

Jak smysluplně využít třeba i jen pár hodin volného času a pomoci při tom druhým se dozvěděli účastníci netradičního jarmarku. Uskutečnil se 25. 9. 2018 jako součást akce nazvané Open-er, kterou pořádalo Dobrovolnické centrum 67 v prostoru ArtBaru Druhý Pád.

Návštěvníkům se představily neziskové organizace, které nabízí možnosti dobrovolnictví v České republice i v zahraničí. Zájemci tak mohli prozkoumat desítky příležitostí, jak se stát dobrovolníky a navýšit své schopnosti, znalosti a dovednosti. Mezi jinými představila svou nabídku dobrovolnictví Diecézní charita Brno, která letos slaví patnáct let akreditovaného dobrovolnictví a patří k organizacím s nejširší nabídkou dobrovolnictví zejména v sociálních službách v Jihomoravském kraji a na Vysočině.

Kromě neziskových organizací si návštěvníci akce Open-er také užili vybrané koncerty. Lidé, kteří o dobrovolnictví přemýšlejí a přišli získat informace, využili i tak zvanou „živou knihovnu“. V té si mohli vypůjčit zkušeného dobrovolníka, který se podělil o své zážitky a rady, jak s pomocí druhým začít či jak získat cenné zkušenosti dobrovolnickou činností v zahraničí.

Děkujeme Dobrovolnickému centru 67 za organizaci akce. Pokud jste se za námi na jarmark nestihli zastavit, těšíme se, že se uvidíme v příštím roce.

Dobrovolníkem v Diecézní charitě Brno se můžete stát už dnes. Kontaktujte koordinátorku dobrovolnictví Terezu Veselou na emailu tereza.vesela@brno.charita.cz nebo na telefonu 730 578 754.