Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Charitní služby rozdělí přes deset tun jídla a dvě tuny drogerie z Národní potravinové sbírky

Charitní služby rozdělí přes deset tun jídla a dvě tuny drogerie z Národní potravinové sbírky

Přidat k běžnému nákupu balíček těstovin nebo konzervu a darovat je lidem, kteří se ocitli v nouzi a nákup potravin pro ně není každodenní záležitostí, se rozhodly stovky lidí. Národní potravinová sbírka, která se uskutečnila v sobotu 10. 11. 2018, pro klienty, kterým pomáhá Diecézní charita Brno, vynesla přes deset tun potravin a dvě tuny drogistických produktů.

Zásoby trvanlivých potravin získané sbírkou pomohou nasytit lidi bez domova, maminky s dětmi a klienty v azylových domech i sociálně slabé nebo seniory. Potraviny pomohou v Brně, Blansku, Hodoníně, Břeclavi a Znojmě.

V celé republice pak lidé organizacím poskytujícím pomoc různým skupinám lidí v nouzi darovali 321 tun potravin. V rámci Národní potravinové sbírky, kterou pořádá spolek Byznys pro společnost a Diecézní charita Brno se jí účastní každoročně, tak zajistili půl milionů porcí pro hladovějící. Mnohým tak usnadnili cestu ke zlepšením jejich životní situace.

Sběr a uskladnění potravin v brněnské diecézi umožnily desítky dobrovolníků, které se sbírky zúčastnily. Dobrovolníci pomáhali nejen se samotným výběrem produktů, ale také s informováním nakupujících a organizací sbírky.

Dobrovolníkům, kteří se s nadšením do sbírky zapojili, i všem dárcům za jejich štědrost děkujeme!