Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Den matek v Domově sv. Markéty

Den matek v Domově sv. Markéty

Ani zamračené nebe a provazy vody, které se z něj spouštěly k zemi, nezkazily náladu účastníkům tradiční oslavy Dne matek v Domově sv. Markéty v Brně. Klientky, jejich děti, řada hostů a přátel – ti všichni se sešli na zahradě domova odpoledne 15. května. Právě maminkám s dětmi v tísni poskytuje domov jako zařízení Diecézní charity Brno své služby už od r. 1995.

Výbornou atmosféru navodilo vystoupení nejmenších obyvatelek domova – děvčátka jako krásné berušky nejen zvládla básničku, ale i taneční vystoupení ve stylu roztleskávaček, samozřejmě s nezbytnými pompony. Velmi příjemným a vítaným hostem byla taneční skupina Merci, která svým temperamentem a skvělými rytmy nechala jen málokoho v klidu. Opravdovou atrakci a téměř exotický zážitek nabídlo potom sdružení Bojovat srdcem, které se věnuje disciplíně capoeira – jde o brazilské bojové umění s prvky tance a nezbytným doplňkem stylové hudby.

Jejich umění ocenil i hosté z Diecézní charity Brno, jejich správy služeb a odboru Služby Brno, vedení brněnského TESCA (které pomáhá pravidelně při zajišťování potřeb pro obyvatele domova), Potravinové banky, městských částí Brno – Královo Pole a Brno – Střed a v neposlední řadě všech dalších spolupracujících subjektů i jednotlivců. Velký dík!

 Všechny maminky pak dostaly od dětí květiny – skutečné i papírové, které společně vyrobily. A jako na žádné opravdové „garden party“ nechybělo výborné jídlo, které připravily samotné maminky. Zvídaví a tvořiví hosté si mohli odnést i malý receptář s návody na ty největší pochoutky.

A jak celá akce skončila? Poděkováním vedení domova a všem, kteří mají zásluhu na jeho výborném fungování, a nakonec společným zpíváním i tancem. Takže, za rok na shledanou!

Související galerie