Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Lidové veselí rozeznělo zahradu líšeňské Effety

Lidové veselí rozeznělo zahradu líšeňské Effety

Tancem na tradiční lidové melodie přivítali v první letní den návštěvníky na své zahradě klienti i zaměstnanci denního stacionáře Effeta v brněnské Líšni. Ve čtvrtek 21. června se tam odehrála již tradiční Zahradní slavnost. Letos byla jejím tématem lidová veselice. Z výtěžku a příspěvků dárců za vstupné i občerstvení získá stacionář nový štěpkovač, který poslouží jako pomocník při údržbě zahrady.

Akce, jejíž součástí byly také koncerty, taneční vystoupení i tombola, začínala o půl čtvrté odpoledne. Zájemci si mohli prohlédnout nebo i zakoupit výrobky klientů, připraveny byly ukázky keramické i košíkářské dílny. Příjemné odpoledne doprovázely kapely BeneBend a Helemese, které vylákaly na dočasný travnatý parket řadu tanečníků. Netradiční hudební vystoupení si připravili i klienti Effety, kteří proměnili oblíbené lidové popěvky v moderní rap a hip-hopové hity. Na závěr večera se také představila cimbálová muzika Spolek odvážných. Mnohé návštěvníky a tanečníky od poslechu hudby neodradil ani blížící se déšť. Všem hudebníkům za jejich vystoupení patří velký dík.

Za skvělé občerstvení pro všechny klienty i návštěvníky děkujeme společnostem Globus, Hortim, Heineken, BigFood, Steinhauser, Doubleshot a dalším partnerům. Děkujeme také všem dobrovolníkům, kteří přišli s přípravami akce pomoci.

Těšíme se na shledanou opět za rok na další zahradní slavnosti!