Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Na Zelném trhu odhalí kousek Asie

Na Zelném trhu odhalí kousek Asie

Přijďte se podívat na krásy Asie i bez dlouhého cestování. V sobotu 16.6. se v centru Brna uskuteční akce Asie vzdálená a blízká, jejíž partnerem je Diecézní charita Brno. Od 10.00 až do 18.00 budou na Zelném trhu a na nádvoří Staré radnice připravené stánky se zajímavými asijskými pokrmy, zájemci si prohlédnou i tradiční oděvy a těšit se mohou i na kulturní program.

Zajímavosti z asijských zemí a informace o službách pro cizince poskytnou na nádvoří i pracovníci z centra CELSUZ, které poskytuje cizincům například odborné sociální a právní poradenství, doučování českého jazyka nebo asistenci v jednání s úřady. U stánku Diecézní charity Brno bude připravená také kasička, do níž mohou zájemci přispět libovolnou částkou na provoz této služby.

Odpoledne od 13.00 do 17.00 Zelný trh rozezní asijské písně, divákům se představí například tanečníci bollywoodských tanců. Součástí programu bude i módní přehlídka nebo ukázka bojových umění.

Akci Asie vzdálená a blízká jako součást festivalu Uprostřed pořádají ZaseRyze.cz a Info-Dráček s podporou Městské části Brno-střed a ministerstva kultury. Hlavním partnerem je společnost Vietnam Airlines. 

Všem návštěvníkům, kteří se v sobotu zastaví na Dálném východě uprostřed Brna, přejeme krásný zážitek.

 

Asie-pozvanka charita