Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Při Tříkrálové sbírce jednoduše omládnu, svěřuje se dobrovolnice z Břeclavi

Při Tříkrálové sbírce jednoduše omládnu, svěřuje se dobrovolnice z Břeclavi

Každý rok se setká s přáteli, zavzpomíná na dětství a pomůže u toho druhým. Akreditované dobrovolnictví, kterému se Diecézní charita Brno věnuje již patnáct let, se může pro jeho účastníky stát krásnou tradicí. Svoje zážitky, které dobrovolným zapojením do tradiční Tříkrálové sbírky získala, vypráví dobrovolnice Cecílie z Pohořelic, která pomáhá s organizací sbírky v Oblastní charitě Břeclav.

I když je již téměř patnáct let v důchodu, tříkrálové koledování si nenechá nikdy ujít. „Ani si přesně nevzpomínám, kdy to bylo poprvé. Nejraději se účastním koledování u nás v Pohořelicích, vzpomínám si, že jednou jsme obcházeli i domy v Nové Vsi,“ popisuje paní Cecílie.

Pravidelně chodí koledovat se skauty, studenty a dětmi. „Vždy brzy ráno se sejdeme ve skautské klubovně, odkud vyrážíme obcházet naše město. Nohy už mi neslouží jako dříve, tak už se raději dopředu ozývám, že chci jen kratší rajón k obchůzce. Už to není jako za mlada,“ usmívá se dobrovolnice při vzpomínce na uplynulé ročníky sbírky.

Kromě pomoci potřebným. je podle paní Cecílie tradiční Tříkrálová sbírka také příjemným setkáním „Je to pro mne nostalgická, ale krásná vzpomínka na bezstarostné dětství. Po koledování si sedneme na čaj a malé občerstvení, povyprávíme si příběhy, zážitky, které nás potkaly při tříkrálovém putování Pohořelicemi. Krásná sobota je to pro mne pokaždé, škoda že je jen jednou za rok,“ uzavírá paní Cecílie.