Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Spojením umění a dobročinnosti vzniká často lepší „svět“. Partnerem Charity se stal JazzFest Brno

Spojením umění a dobročinnosti vzniká často lepší „svět“. Partnerem Charity se stal JazzFest Brno

Diecézní charita Brno kromě poskytování pomoci lidem v nouzi, buduje také mosty mezi různými sektory a oblastmi společnosti. Důvodem není jen osvěta, ale také podpora společenské odpovědnosti zejména v komerčním světě, ale i například v tom kulturním. Výsledkem je často vzájemně obohacující se a pestrá mozaika partnerství, která může ovlivnit mnohé lidské osudy k lepšímu. Ne nadarmo se totiž říká, že umění a dobročinnost jsou nejvyspělejším projevem lidského ducha.

Prestižní mezinárodní festival JazzFest Brno se tak stal partnerem Charity Brno. První vlaštovkou tohoto partnerství byla prezentace Charity na jedinečném koncertu známé jazzové umělkyně Diany Krall v DRFG Aréně v září loňského roku. Obdobně tak budou moci návštěvníci koncertů potkávat Charitu během připravované festivalové sezóny po celý nadcházející rok. „Mír ve světě není samozřejmostí, proto bych Vás chtěla vyzvat, abyste se přidali k připomínce zítřejšího světového dne míru,“ upozornila během svého koncertu také světoznámá zpěvačka. Diecézní charita Brno totiž kromě sociálních a zdravotních služeb působí také v oblasti humanitární pomoci. „Kromě nepřekonatelných hudebních zážitků si tak budou moci diváci odnést také charitativní rozměr a vědomí, že mohou zasáhnout do života těch, kteří neměli tolik štěstí jako my,“ říká ředitel brněnské Charity Oldřich Haičman.

mehldauPrvní koncert JazzFestu Brno 2018 obstará 1. února v Bobycentru proslulý americký bigband Jazz at Lincoln Center Orchestra vedený kapelníkem, proslulým trumpetistou a skladatelem Wyntonem Marsalisem. Izraelský basista, skladatel a zpěvák Avishai Cohen patří k největším oblíbencům brněnského publika. Svůj nejnovější koncertní projekt a album 1970 představí 5. dubna v Bobycentru. Americký pianista Brad Mehldau, který zahraje 18. února v Besedním domě, se tak do Brna vrátí po čtyřech letech. Americký saxofonista a skladatel Donny McCaslin zavítá se svojí kapelou 15. března do Sono Centra.

Dlouhodobým posláním festivalu je představovat jazz ve všech jeho rozmanitých podobách a myslím, že pohled na první odtajněná jména z nadcházejícího ročníku opět potvrzuje, že jazz jako žánr již zcela ztratil jasné kontury,“ vysvětluje umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

marsalis17. ročník JazzFestu Brno tedy slibuje opět pestrobarevný hudební obraz. Jeho konkrétní podobu představí pořadatelé na konci ledna, kdy zveřejní kompletní program. Vstupenky jsou v prodeji na webu www.nejkoncerty.cz a v prodejní síti Ticketportal.

Diecézní charita Brno obdobně spolupracuje i s dalšími kulturními či jinými subjekty, mimo jiné také s Nadací DFRG. Nedávno tak společně uspořádaly dobročinnou aukci deštníků s podpisy hráčů brněnského hokejového klubu Kometa. Deštníky předtím zdobily brněnskou ul. Česká. Díky podpoře mnoha svých sponzorů, dárců a příznivců může ročně poskytnout pomoc více než 50-ti tisícům potřebných. Pokud byste tuto činnost chtěli podpořit i vy, lze zaslat dárcovskou sms ve tvaru DMS DCHB 30 nebo DMS DCHB 60 nebo DMS DCHB 90 na č. 87 777.  Příjemce pomoci tak obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Více na www.darcovskasms.cz nebo na www.dchb.charita.cz.