Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Udělejte hezčí Vánoce seniorům i dětem u Stromu splněných přání

Udělejte hezčí Vánoce seniorům i dětem u Stromu splněných přání

Advent a doba Vánoc je skvělou příležitostí pomoci druhým. I letos tak mohou učinit lidé prostřednictvím Diecézní charity Brno. Již tradičně pořádá brněnská Charita v období adventu Stromy splněných přání. 

Novinka bude v letošním roce připravená u vánočního stromu v Galerii Orlí. Krásné Vánoce tam totiž dárci budou moci udělat seniorům. „V minulých letech v Galerii Orlí mohli lidé plnit přání dětí, v letošním roce jsme se rozhodli pro změnu. Dárci na tomto stromě najdou přání seniorů z Domova pokojného stáří Kamenná a Chráněného bydlení sv. Anežky. Chceme tím udělat krásné Vánoce lidem, na které se zapomíná. Přitom jsou to právě senioři, kteří často tráví Vánoce sami,“ vysvětlil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Slavnostní zahájení stromu, který udělá krásné Vánoce seniorům, se uskuteční 10. prosince v 10:00 v Galerii Orlí. Zakoupení dárky pro potřebné seniory tam mohou lidé nosit denně od 10:00 do 18:00 až do 16. prosince.

Stromy, které budou plnit přání dětem z Domova sv. Markéty, najdou letos od 3. do 17. prosince lidé opět v Nákupním centru Královo Pole a v pobočce České spořitelny v Jánské ulici. Splnit přání seniorům i dětem je jednoduché. Stačí, když si dárce vybere konkrétní kartičku se zapsaným přáním zavěšenou na jednom ze stromů, dárek vybere, zakoupí a poté jej opět u stromu předá charitním dobrovolníkům.

Všem dárcům, kteří si najdou cestu k našim Stromům splněných přání a obdarují seniory nebo děti, srdečně děkujeme!

Strom-plakat-komplet-page-001