Darovat trvanlivé jídlo nejpotřebnějším můžete v sobotu 24. dubna do Sbírky potravin
20. dubna 2021 Potravinová sbírka

Darovat trvanlivé jídlo nejpotřebnějším můžete v sobotu 24. dubna do Sbírky potravin

V uplynulém roce vzrostl počet lidí, na které těžce dopadá současná krize. Celé rodiny často trpí nedostatkem základních potravin a hygienických potřeb. Pomoci jim chce tradiční Sbírka potravin, kterou pořádá Česká federace potravinových bank. Sbírka potravin se letos uskuteční v sobotu 24. dubna 2021 ve vybraných prodejnách po celém Jihomoravském kraji (seznam najdete níže) a části Vysočiny. V tento den můžete darovat svůj nákup do Sbírky potravin, a tím přispět na potřebné. Trvanlivé jídlo, konzervy, dětské pleny nebo mýdla následně Diecézní charita Brno předá lidem v nouzi, o které pečuje.

Pomáhá jeden nákup navíc

Pokud se rozhodnete přispět do Sbírky potravin, je třeba v sobotu 24. dubna navštívit určený obchodní dům. V něm nakoupíte trvanlivé potraviny a hygienické pomůcky v ceně, kterou si sami určíte. Co je vhodné pořídit, vám poradí i připravený nákupní seznam - ZDE. Košík s darovanými potravinami předáte dobrovolníkům, kteří už se postarají o vše potřebné. Připomínáme, že celá akce proběhne v souladu s aktuálními protiepidemickými opatřeními.

Potraviny ze sbírky rozdá Charita potřebným

Oblastní Charity po celé brněnské diecézi nejčastěji rozdělují potravinové dary ohroženým maminkám s dětmi a rodinám, seniorům, sociálně slabým klientům poraden, nebo lidem bez domova či z azylových domů. „Darované potraviny pravidelně využívá například Charitní záchranná síť. Pracovníci této humanitární činnosti vyhledávají lidi a rodiny, které potřebují akutní pomoc v bezvýchodné životní situaci. Potravinové balíčky jsou první a základní podpora, na kterou pak může navázat další systematická sociální pomoc Charity,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Naděje pro maminku s miminkem

Potravinové dary předala Charita i mamince s miminkem a třináctiletou dcerou. Už na počátku druhého těhotenství ženu opustil partner, a ona zůstala na všechny starosti úplně sama. Od otce se jí bohužel dosud nepodařilo získat ani výživné. Mladá žena navíc trpní vážným chronickým onemocněním, kvůli kterému podstupuje náročné léčení. Náklady na léky, ale i péče o děti, převyšují velice skromný rozpočet. Zaměstnanci z Charitní záchranné sítě proto pro rodinu připravili základní pomoc ze Sbírky potravin. Získané dary pomohou rodině překonat náročné dny, než se jí opět podaří nalézt ztracenou stabilitu.

Skutečná pomoc pro čtyři děti

Příkladem, jak Charita využívá dary ze Sbírky potravin, může být i příběh čtyřicetileté ženy. Sama pečuje o čtyři děti a pracuje jako vedoucí v úklidové firmě. Firma v důsledku současné pandemie přišla o řadu zakázek. Kvůli tomu se prudce snížil příjem maminky samoživitelky, která v bezvýchodné situaci požádala o pomoc Charitu. Pracovníci Charitní záchranné sítě jí ihned připravili krabici se základními potravinami, ale i poradili, kam se dále obrátit.

Za vaši podporu srdečně děkujeme!

Obchodní domy, kde můžete nakupovat pro potřebné Charity:

Nakupovat pro: Kde probíhá Sbírka potravin:
Služby Brno  Tesco – Nákupní centrum Královo Pole, Cimburkova 4, BRNO
OCH Blansko Kaufland - Na Řadech 2347/1, BLANSKO
OCH Břeclav Tesco, Lidická 3341/137, BŘECLAV
OCH Hodonín Kaufland, Konečná 4010/4, 695 01, HODONÍN
OCH Jihlava Lidl, Okružní 4967, JIHLAVA
OCH Tišnov Albert, Nádražní, 666 01 TIŠNOV
OCH Třebíč  Tesco (Jihlava) - Brněnská 4971/74, JIHLAVA
OCH Znojmo  Albert, Albert, Vídeňská tř. 684, ZNOJMO
OCH Žďár nad Sázavou Billa, Brněnská 241, 592 31, NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ