Lidé darovali do Sbírky potravin v brněnské diecézi 12 tun jídla
23. listopadu 2021 Potravinová sbírka

Lidé darovali do Sbírky potravin v brněnské diecézi 12 tun jídla

Trvanlivé potraviny, dětské pleny, hygienické potřeby a další věci darovali lidé v sobotní Sbírce potravin. V celé brněnské diecézi se podařilo získat přes 12 tun věcí a do akce se zapojilo devět oblastních Charit. Cílem Potravinové sbírky je získat jídlo a potřebné věci pro lidi v krizi, sociálně slabé, nebo samoživitele. Akci tradičně pořádá Česká federace potravinových bank, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s obchodními řetězci působícími na českém trhu.

Získanou potravinovou pomoc rozděluje konkrétním klientům Diecézní charita Brno ve službách. Přímo v Brně například využijí darované jídlo maminky s dětmi z azylového Domova sv. Markéty. V Tescu v Nákupním centru Královo Pole se pro ně vybralo 2 278 kg trvanlivých potravin.

 „Srdečně děkujeme všem, kteří přispěli. Svým darem pomohou lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci,“ vysvětlil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Ředitel také doplnil, že počet lidí, kteří potřebují potravinovou pomoc, v současné době bohužel roste.

Podrobné výsledky Potravinové sbírky z 20. listopadu 2021 v oblastních Charitách:

Výsledek SB_11_2021

Děkujeme ♥