Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Diecézní charita Brno slaví Den Charity. Charita bude děkovat v ulicích za podporu.

Diecézní charita Brno slaví Den Charity. Charita bude děkovat v ulicích za podporu.

Den Charity slaví Charita již od roku 2004. Akce byla poprvé uspořádána právě v Brně. Smyslem této celostátní akce je seznámit veřejnost s charitním posláním, činností a nabídkou služeb a poděkovat za projevenou přízeň. Den Charity se každoročně koná v průběhu září a října. Co pro Vás Charita letos nachystala?

 

Na jaký program se můžete těšit u dalších oblastních charit, které působí na jižní Moravě a na Vysočině?

Divadlo_BRNO-0037Oblastní charitě Blansko slavili Den Charity 16. 9. 2017 netradiční olympiádou v Doubravici nad Svitavou.

Oblastní charitě Břeclav se bude slavit 21. 9. 2017 prezentací služeb. Budete si moci nechat změřit krevní tlak, povozíte se na vozítku Segway a děti se zabaví ve výtvarné dílničce.

Oblastní charita Hodonín slaví také 21. 9. 2017. Na některých střediscích bude u této příležitosti den otevřených dveří.

Oblastní charita Jihlava se rozhodla slavit Den Charity v pondělí 25. 9. 2017. Svou činnost představí na Masarykově náměstí prostřednictvím výstavy fotografií, kreseb a výrobků klientů svých služeb. Lidé si budou moci nechat změřit krevní tlak a o dobrou atmosféru se postará jazzová kapela U zdi.

Oblastní charita Žďár nad Sázavou bude slavit Den Charity 25. 9. 2017. Jako dárek pro veřejnost si jednotlivá zařízení připravila možnost nahlédnout do jejich prostorů, které nejsou běžně přístupné všem.

Oblastní charita Třebíč si pro svůj den vybrala 25. 9. 2017. V Třebíči se budete moci zúčastnit běžeckého závodu Selfierun, můžete se podívat na módní přehlídku, nechat si změřit krevní tlak, glykémii, otestovat se na HIV a HCV. Děti si budou moci zasoutěžit a připraven bude pro ně také skákací hrad.

Oblastní charita Znojmo vás na Den Charity zve na společnou pouť Gránickým údolím do kostela sv. Kříže. Pouť se uskuteční 21. 9. 2017.

Oblastní charita Tišnov - 23. 9. 2017 bude na tišnovském náměstí Míru na Václavských hodech přichystán stánek Charity s prodejem výrobků a měřením krevního tlaku.

Informace o celostátním programu Dne Charity

Pojďte slavit s námi! Těšíme se na vás!

 

Historie Dne Charity

_B9O1449Při prvním ročníku před čtrnácti lety roznášeli zaměstnanci Charity v centru Brna letáčky a jako poděkování za podporu nabídli Brňanům projížďku v historické tramvaji. V dalších letech se kromě projížďky tramvají mohli Brňané potěšit například přehlídkou asistenčních služeb, dětským odpolednem, módní přehlídkou nebo štafetový během parkem Lužánky.

Letošní ročník je pro Diecézní charitu Brno výjimečný. Je to již čtvrt století, od okamžiku kdy Diecézní charita Brno začala pomáhat všem potřebným prostřednictvím svých služeb.

V den svého svátku, 21. 9. 2017, chce Charita seznámit co největší počet lidí s nabídkou svých služeb.

Jaký byl Den Charity v Brně?

Brněnský Den Charity proběhl ve čtvrtek 21. 9. 2017, od 16.00-18.00. Pracovníci a dobrovolníci Diecézní charity Brno chodili společně s dobrovolníky  po centru Brna v červených charitních tričkách a rozdávali lidem letáčky s drobnou pozorností a informacemi o Diecézní charitě Brno.

Za pomoc při přípravě brněnského Dne Charity děkujeme firmě Biogena.

Děkujeme dobrovolníků z firmy Kollmorgen Brno za spolupráci při oslovování veřejnosti v ulicích Brna

Děkujeme také studentkám Obchodní akademie Brno za kompletaci letáků a dárků.

 

Informace o celostátním programu Dne Charity

Pojďte slavit s námi! Těšíme se na vás!

Partner akce:

biogena-logo-cz+stvorena-prirodou-pod