Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Vedoucí poradny Celsuz na ČT o charitních integračních službách pro uprchlíky

Vedoucí poradny Celsuz na ČT o charitních integračních službách pro uprchlíky

Veronika Imrichová, vedoucí brněnské charitní poradny Celsuz, která slouží jak českým občanům, tak cizincům na území ČR, vysvětlovala ve zpravodajství ČT, jak charitní služby pro uprchlíky s mezinárodní ocharnou fungují.

Veronika Imrichová z poradny Celsuz Diecézní charity Brno na otázku ČT odpovídala v souvislosti s nedávným přijetím dvou rodin uprchlíků do ČR.

Pokud dostanou uprchlíci od Ministerstva vnitra ČR mezinárodní ochranu, nabídne jim Diecézní charita Brno integrační program pro uprchlíky po dobu až jednoho roku. Program zahrnuje především pomoc s hledáním bydlení a zaměstnání, ale také pomoc s řešením každodenních záležitostí - např. doprovod k lékaři nebo při výběru škol a školek.

Pro záznam rozhovoru s Veronikou Imrichovou klikněte na níže uvedený obrázek, zarolujte na stránce až k příspěvku s názvem "Noví uprchlící v Česku", na který kliknete a v přehrávaném videu najděte 1:10 vteřinu záznamu

V.Imrichova

Další mediální výstupy Charity k tématu uprchlíků

K tématu pomoci uprchlíků se v diskuzním pořadu ČT 24 také vyjádřil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman (52. minuta pořadu - video je níže na odkazované stránce). Shrnul konkrétní kroky, které od léta 2015 vykonala Charita ČR v rámci pomoci uprchlíkům, zejména na balkánské trase.

V Českém Rozhlase - Radoiožurnálu vystoupila v pořadu moderovaném Lucií Výbornou tisková mluvčí Diecézní charity Brno Diana Tuyet-Lan Kosinová. Tématem rozhovoru byla nejen uprchlická krize, ale také životní příběh hosta pořadu, který má vietnamsko - slovensko - polské kořeny.

 

I vy můžete podpořit pomoc Diecézní charity Brno uprchlíkům v Řecku. Děkujeme!!!

(pro více informací klikněte na odkaz)