Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Diecézní charita Brno pomáhá syrským uprchlíkům

Diecézní charita Brno pomáhá syrským uprchlíkům

Zatímco do roku 2014 poskytovala Diecézní charita Brno pomoc jen jedné rodině ze syrské komunity, nyní eviduje tři desítky Syřanů žijících v Brně a jeho okolí, říká vedoucí služeb pro cizince brněnské charity Veronika Imrichová. Charita pomáhá uprchlíkům v prvé řadě s integrací (znalost jazyka, hledání práce, bydlení) a také v přístupu k lékařské péči. >>>

Celý rozhovor s vedoucí Služeb pro cizince Diecézní charity Brno Veronikou Imrichovou si můžete přečíst na webu Deníku

 

Současně nabízíme rozhovor České televize s tiskovou mluvčí Diecézní charity Brno Dianou Kosinovou k tématu uprchlictví, který proběhl v prostorách na Bratislavské ulici v Brně, které by mohly sloužit jako dočasné ubytování nově příchozích uprchlíků. V další fázi však je prioritou umístit uprchlíky do samostatných bytů, aby mohli začít žít běžným životem obyvatele České republiky.

Začátek rozhovoru je v 99 minutě a 12 vteřině stopy pořadu.

Na konci rozhovoru je rovněž zdůrazněno, že Charita uprchlíky nebude prověřovat z hlediska jejich víry. Bude pomáhat každému bez ohledu na jeho vyznání. Jen tak je to v souladu s posláním Charity.

Pokud cítíte potřebu se vyjádřit k současné napjaté atmosféře, můžete se připojit k petici Stop nenávisti, která je formulovaná jako dopis premiérovi a ministru vnitra ČR.

Více o pomoci syrským uprchlíkům na webu svet.charita.cz

Ilustrační foto: Caritas Internationalis