Charita s lidmi řeší obnovu domovů Zobrazit fotogalerii
29. června 2021 Pomoc po tornádu

Charita s lidmi řeší obnovu domovů

V oblastech zasažených tornádem působí tým Charity a od prvních dní pomáhá lidem s akutními problémy po katastrofě. Pro záchranáře, policisty, hasiče i dobrovolníky dodávala Charita jídlo a pití. Během soboty a neděle ještě organizovala rozmisťování kontejnerů na úklid v zasažených vesnicích. Nyní je Charita připravena nabídnout následnou pomoc.

 

 

Charitní týmy úzce spolupracují s krizovým štábem v jednotlivých obcích. „Jsme přímo v kontaktu s lidmi, kteří nás potřebují. Koordinujeme materiální pomoc i dobrovolníky v Lužici, Mikulčicích a Moravské Nové Vsi. Zaváželi jsme třeba elektrocentrály, plachty a stavební materiál dům od domu, kde bylo zrovna potřeba,“ uvedl přímo z místa Filip Habrman koordinátor humanitární pomoci Diecézní charity Brno.

 

 

Další krok je následná pomoc

Charita je připravena nabídnout pomoc při obnově poškozených domů. „Do obcí zničených tornádem se opět vrátí naši pracovníci, kteří budou zjišťovat konkrétní škody. To je moment, kdy začneme poskytovat finanční pomoc. Do domácností se určitě vrátíme opakovaně. Ve všech zasažených vesnicích už Charita dlouhodobě poskytuje sociální a zdravotní služby a na to určitě navážeme,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.