Jana a Pavel: Stále čekáme a čekáme. A škody přibývají
28. října 2021 Pomoc po tornádu

Jana a Pavel: Stále čekáme a čekáme. A škody přibývají

PŘÍBĚHY POMOCI PO TORNÁDU. Pavel bydlí s rodiči v Hruškách a nyní se k nim nastěhoval s rodinou ještě bratr. Při tornádu totiž přišel o dům. Poničený je ale i dům Pavla. A v domě je temno. Rodina musela zajistit otvory po chybějících oknech. Čas oprav po tornádu je bohužel zároveň nekonečným čekáním na materiál a řemeslníky.

„Náš dům je neobývatelný částečně, některé pokoje jsou ve špatném stavu a sádrokartony promočené. Budeme muset měnit okna, máme je tak teď zabarikádované,“ popisuje Pavlova maminka Jana. K tomu všemu vznikají na domě další škody i teď po tornádu, třeba při deštích.

„V posledních týdnech nevydržela střešní izolace a do prostor, kde bylo sucho, zatekla voda. Zaplatili jsme už zálohu za tašky na střechu, ale stále čekáme,“ líčí Pavel s tím, že řemeslníci jsou velmi vytížení. Navíc přednostně pracují u těch lidí, kteří jsou na tom ještě hůř.

Z maminky Jany se tak stala operátorka na plný úvazek. Při práci na domě má u ucha přilepený mobilní telefon. „Už jsem obvolala snad celou republiku, pořád jen telefonuji a telefonuji,“ povzdechne si žena.

Platit zálohy a pořizovat další stavební materiál si rodina může dovolit i díky vám-dárcům, a naší sbírce. Děkujeme!

V zájmu ochrany soukromí měníme křestní jména zasažených.

Ilustrační foto ze zničených Lužic: R. Bouda

Na pomoc po tornádu jsme domácnostem rozdělili už 226 490 826 Kč.

Děkujeme, že pomáháte zasaženým vrátit se zpět k běžnému životu.

Klikni pro více informací o pomoci po tornádu