Kdysi pomáhající, dnes obnovuje dům
24. listopadu 2021 Pomoc po tornádu

Kdysi pomáhající, dnes obnovuje dům

Pan Miloslav je senior, žije sám v domě v Hruškách. Tornádo ho zastihlo ve chvíli, kdy byl doma. Tlak větru mu nedovolil ani pootevřít dveře, a tak mohl jen se zděšením sledovat, jak se vysklenými okny žene do jeho bytu voda a bahno a jak venku létají tašky ze střechy.

Dvůr se během chvilky zaplnil obrovským množstvím suti, dokonce se na něm objevila cizí garáž. Vrata, která tornádo vytrhlo, stihla ještě rozbít vchod do verandy a zatarasit východ z domu.

„V domě jsem byl vlastně uvězněn. Všechno bylo promáčené, nešla elektřina ani voda,“ vzpomíná pan Miloslav na okamžiky těsně poté. Několik nocí strávil mimo domov. Pomohla mu rodina, vojáci a dobrovolníci. Získal také finanční podporu na opravu domu a začal s opravami.

Dnes, pět měsíců po ničivé události, má pan Miloslav na svém domě téměř hotovou novou střechu, okapy i nová okna. Materiál na dvoře napovídá, že se opravy posouvají každým dnem o kus dopředu. Jen vrata v průjezdu zatím chybí.

Miloslav vzpomíná na dobu, kdy sám pro Charitu pracoval. „Dostal jsem dodávku a vozil jsem do skladu potraviny a další pomoc“, vybavuje si okamžiky, kdy pomáhal v době povodní na jižní Moravě. Pro Charitu také natáčel reportáže.  Nyní je pan Miloslav vděčný za pomoc, které se dostalo jemu.  

 

Klikni pro více informací o naší pomoci na Hodonínsku a Břeclavsku