Na finanční podporu ze sbírky Diecézní charity Brno dosahují i lidé s nezkolaudovaným obydlím Zobrazit fotogalerii
16. července 2021 Pomoc po tornádu

Na finanční podporu ze sbírky Diecézní charity Brno dosahují i lidé s nezkolaudovaným obydlím

Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na pomoc lidem, kterým tornádo zničilo domov. „Peníze z této sbírky jsou určeny na obnovu poškozených domů a není pro nás kritérium, zda byla poničená obydlí zkolaudovaná. Soustředíme se na pomoc konkrétním lidem, kteří potřebují znovu začít bydlet. Už řešíme sedm takových případů a s dalšími jednáme. Díky pravidelným šetřením přímo v terénu jsme neustále v kontaktu se zasaženými,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Pomoc potřebným po tornádu na jižní Moravě je pro Diecézní charitu Brno prioritou. Příspěvky rozděluje dle míry poškození obydlí a také úrovně sociálního znevýhodnění. Charita se zvlášť zaměřuje na osamělé seniory, samoživitele, rodiny s více dětmi nebo nemocné.

V situacích, kdy obydlí neprošlo kolaudací, vše pečlivě prošetřujeme. Máme přímo v obcích své koordinátory, kteří mají přehled o stavu. V těchto případech je pro nás například důležité, zda byla nemovitost určena k bydlení, existují doklady nebo fotodokumentace o jejím budování a podobně,“ vysvětlil ředitel Haičman.