Paní Kateřina: Nové ložnice jedině v přízemí. Taky šatnu bez oken jako úkryt
25. listopadu 2021 Pomoc po tornádu

Paní Kateřina: Nové ložnice jedině v přízemí. Taky šatnu bez oken jako úkryt

PŘÍBĚHY POMOCI PO TORNÁDU. Nové omítky, výmalba domu i podlahy. Například na to použije finanční pomoc po tornádu paní Kateřina se svou početnou rodinou z Hrušek. Jejich dům byl takřka zničený, ale rodina se rychle vrhla do oprav. „Něco jsme už zajistili, další práce jako třeba výmalba už budou veselejší,“ pousměje se paní Kateřina.

Koncem června tornádo zničilo dům nejen zvenčí, ale i uvnitř. Celá zůstala pouze koupelna. „Po tornádu ležela před domem na hromadě třísek a desek babiččina postel. Z domu vyletělo ven všechno naše vybavení. Taky provlhl dřevěný strop, takže jsme ho museli strhnout. Z domu zbyly jen obvodové zdi,“ sčítá škody paní Kateřina. Už dlouhé týdny přebývá s manželem, dětmi a babičkou u své maminky. „Je nás u ní doma teď jedenáct! A maminka pro nás všechny vaří,“ je vděčná.

Až se vrátí zpátky domů, bude to tam vypadat úplně jinak. Ložnice a dětské pokoje už nebudou v horním patře pod střechou. „Kromě syna se tam všichni bojíme vrátit. Naše pokoje tedy budou v přízemí a uprostřed přibude šatna bez oken. Aby se bylo kde schovat…“ vysvětluje paní Kateřina.

Díky pomoci dárců a jejímu rychlému doručení se uspíší návrat této rodiny k jejímu běžnému životu. Děkujeme!

V zájmu ochrany soukromí měníme křestní jména zasažených.

Ilustrační foto ze zničeného jihu Moravy: R. Bouda

Děkujeme, že pomáháte zasaženým vrátit se zpět k běžnému životu.

Klikni pro více informací o pomoci po tornádu