Spotřebiče pomohou poškozeným domácnostem Zobrazit fotogalerii
2. listopadu 2021 Pomoc po tornádu

Spotřebiče pomohou poškozeným domácnostem

V těchto dnech putují do obcí zasažených tornádem dary společnosti Samsung v podobě elektrických spotřebičů a tabletů. Celkem 24 chladniček s mrazákem, 69 praček, 13 praček se sušičkou a 175 tabletů v celkové hodnotě 2,4 milionu korun tak usnadní život několika rodinám i jednotlivcům v obcích Hrušky, Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice.

Společnost SAMSUNG nabídla lidem na Hodonínsku a Břeclavsku dar v podobě v podobě téměř tří stovek elektrických spotřebičů a nyní přišel vhodný čas na jejich rozvoz, který zprostředkovává Diecézní charita Brno.

Některé domy, na nichž jsou zvenčí už viditelné opravy, nová okna i střecha, za dveřmi zatím skrývají zcela neobyvatelný prostor, holé zdi bez omítek, stavební nářadí a krabice plné věcí. Spotřebiče tak často putovaly do dočasných domovů rodin, k příbuzným nebo k rodičům.

Paní Romana, která bydlí v přívěsu před svým domem, s radostí uvítala ledničku. Její dům je prozatím neobyvatelný. Stejně tak je poničené obydlí paní Markéty, která je maminkou tří dětí. Pračku i tablet tato rodina naplno využije.

Dary od firmy SAMSUNG, které pracovníci Diecézní charity Brno pomohli dopravit k těm nejpotřebnějším, tak přinesly do jejich domácností nejen pomoc, ale také kousek optimismu a povzbuzení.