Zora: Pořád jezdím s kolečky, aspoň to všechno nemám čas probírat v hlavě
22. prosince 2021 Pomoc po tornádu

Zora: Pořád jezdím s kolečky, aspoň to všechno nemám čas probírat v hlavě

PŘÍBĚHY POMOCI PO TORNÁDU. Těsně předtím, než přišlo tornádo, pozorovala paní Zora oknem mohutný starý ořech. „Úplně se točil, koruna u země… Jediný z celé té zahrady vydržel,“ líčí paní. Tornádo zpustošilo i její dům. Zora je silná žena. Překonala krušné chvíle, kdy šlo o život, vypořádává se se samotou, má plné ruce práce, má naději. Oporou jsou jí dobří lidé, kteří pomohou, poradí, povzbudí. Jsou to známí, dobrovolníci, ale také Chariťáci a dárci.

Díky sbírce má paní Zora už některé opravy za sebou. Okna domu jsou zasklená a částečně je spravená i střecha. Starší paní ale ještě nemá vyhráno. „V jiné části střechy, o které jsem před opravami myslela, že je v pořádku, tašky nesedí a když prší, lezu rychle nahoru na půdu a dávám tam kbelíčky,“ sděluje Zora. V jednom pokoji v přízemí ji tak trápí vlhký strop a také je třeba opravit fasádu ve dvoře.

Paní Zora si často vzpomene na minulé časy. Dříve v domě bydlela celá rodina pohromadě, i s babičkou a dědečkem. „Ještě jsme přistavovali. A teď jsem tu sama…“ dodává. Chmury zahání právě prací, třeba když jezdí s naloženými kolečky. „Aspoň to všechno nemám čas probírat v hlavě a je mně líp. S návštěvami to už není, co bývalo, vidíme se chviličku, a pak každý spěchá pracovat do svého. Sílu mi dodávají dobrovolníci a Charita. Někdo tu mluví, a to je fajn. Že tady vůbec někdo je…“

Přejeme paní Zoře hodně sil do dalších oprav. Díky vám - dárcům je může uskutečnit. Snad se bude brzy cítit doma „jako doma“.

V zájmu ochrany soukromí měníme křestní jména zasažených.

Ilustrační foto ze zničeného jihu Moravy: R. Bouda

Děkujeme, že pomáháte zasaženým vrátit se zpět k běžnému životu

Klikni pro více informací o pomoci po tornádu