Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Děkujeme, že jste darovali 12 tun potravin pro lidi, kteří je potřebují

Děkujeme, že jste darovali 12 tun potravin pro lidi, kteří je potřebují

Parta skvělých dobrovolníků, zaměstnanců a dárců Diecézní charity Brno má za sebou pátý ročník Národní potravinové sbírky. Opět se podařilo posunout hranice možného. I přes nemalé technické problémy se v celkem osmi supermarketech na jižní Moravě vysbíralo od dárců 12 143 kg potravin. Což je o 197 kg více než loni. Darované potraviny pomohou například lidem bez domova, matkám s dětmi z azylového domova nebo klientům sociálních poraden.

Přes 180 členů sbírkového týmu, který většinou tvořili charitní dobrovolníci, oslovovalo od brzkého rána zákazníky supermarketů v Brně, Břeclavi, Hodoníně a ve Znojmě. Vysvětlovali zákazníkům účel a smysl sbírky a předávali jim seznam doporučených trvanlivých potravin. Další dobrovolníci darované potraviny v zázemí obchodů třídili a vážili.

Například v supermarketu Tesco na ulici Dornych v Brně byl hrdinou dne Lukáš Řepišťák, který nejenže odpracoval celou dvanáctihodinovou směnu, kdy třídil, nosil a neúnavně nakládal potraviny, ale strávil další hodinu po skončení sbírky nakláním potravin do auta  a závěrečným úklidem. Lukáši, opravdu Ti patří velký dík! Podobných hrdinů mohli zákazníci během sbírkového dne potkat dlouhou frontu :-).

Velké díky patří samozřejmě dárcům za jejich vstřícnost a ochotu podpořit lidi v nouzi. Mnozí z nich přišli v sobotu na nákup jen kvůli Národní potravinové sbírce. Nezřídka dobrovolníky zahrnuli nejen množstvím darovaných potravin, ale také dobrou náladou a úsměvy. Děkujeme!

Nyní jsou darované potraviny v charitních skladech a budou průběžně a dle aktuálních potřeb předávány klientům, kteří dochází do charitních služeb jako je Azylový dům - Domov sv. Markéty, Nízkopahové denní centrum pro lidi bez domova nebo poradna Celsuz.  

Jak konkrétně probíhá rozdělování potravinové sbírky můžete sledovat ve zpravodajství České televize z Domova sv. Markéty pro matky s dětmi v tísni v Brně.

Výsledky Národní potravinové sbírky 11. 11. pro charitní služby v supermarketech na jižní Moravě:

Město Obchod Ulice kg
Brno Tesco Skandinávská 2 663
Brno Albert U dálnice 1 700
Brno Tesco Dornych 1 565
Břeclav Tesco Lidická 1 464
Brno - Královo Pole Tesco Cimburkova 1 346
Hodonín Kaufland Jižní/Konečná 1 030
Znojmo Kaufland Dukelských bojovníků 1 899
Znojmo Penny Přímětická  476
Celkem     12 143

Děkujeme všem dárcům, dobrovolníkům a pracovníkům supermarketů, kteří se do sbírky zapojili!

Výsledky Národní potravinové sbírky 2017 z celé České republiky