Hodonínská Charita díky Tříkrálovce dává matkám s dětmi v tísni novou šanci

Hodonínská Charita díky Tříkrálovce dává matkám s dětmi v tísni novou šanci

Renata se narodila jako čtvrté nechtěné dítě. Její tři starší bratři měli jiného otce, tak ji nikdy mezi sebe nepřijali. Renatin otec byl alkoholik a gembler, a stáhnul k tomu i matku. Chlapci postupně dospívali a odcházeli z domova. O svou mladší sestru neměli zájem. Tak se z Renaty stalo dítě ulice.

Toužila se přiblížit matce. Nosila jí proto dárky, které ukradla v obchodech. To ji dovedlo až do diagnostického ústavu, kde prožívala pubertu. Po návratu domů, kde na ni nikdo nečekal, si našla staršího přítele, do kterého se bláznivě zamilovala. Byl však závislý na drogách. Občas si s ním dala i ona. Pak ale otěhotněla.

Její přítel nechtěl ani slyšet, že je dítě jeho a opustil ji. Teprve šestnáctiletá Renata se opět dostala do diagnostického ústavu pro nezletilé matky. Narodil se jí krásný, zdravý chlapeček. Chlapečka velmi milovala, ale najednou měla osmnáct, byla dospělá a v ústavu už nemohla zůstat. Hrozilo jí, že se bude muset s milovaným synem rozloučit. „Naštěstí existují domovy pro matky s dětmi. V tom charitním byl volný byt, a do něj jsem se svým malým synem dostala,“ říká s úlevou Renata. Pod vedením instruktorek se naučila starat se o syna, vařit a hospodařit s penězi. Dokonce se jí podařilo za vydatné podpory charitní sociální pracovnice od města získat malý byt.

„Ostatní teď už záleží jen a jen na ní. Teď už není dítě ulice. Má svého syna. Naučila se ho milovat a starat se o něj…Moc bych jí přála, ostatně jako všem maminkám, které v našem domově pobývaly, aby všechno zvládly,“ říká vedoucí charitního domova Jana Stehlíková, který by bez podpory Tříkrálové sbírky nemohl fungovat.   

Aktuální informace o využití Tříkrálové sbírky najdete v tomto článku

Děkujeme koledníkům, dárcům a řadě dalších pomocníků za podporu Tříkrálové sbírky