Tříkrálová sbírka na Břeclavsku dává střechu nad hlavou

Tříkrálová sbírka na Břeclavsku dává střechu nad hlavou

Paní Růženka se v seniorském věku z nenadála ocitla ve finanční nouzi bez střechy nad hlavou. Využila pomoci Azylového domu Oblastní charity Břeclav. Strávila zde pět let a nyní to vypadá na šťastný konec.

„Již 17 let jsem bez manžela“, začíná vyprávět svůj smutný příběh paní Růžena. „To víte, z jednoho důchodu nic nezaplatíte,“ pokračuje ve vyprávění: „Synové a dcery jsou již dospělí, ale bohužel bez práce a navíc se potýkají s alkoholem, takže jsem to sama vše nemohla utáhnout. Brala jsem si půjčky jednu za druhou, až nakonec přišla o svůj byt. Velmi těžké období to bylo, kdy pořád chodí upomínky, až jednoho dne vše seberou a ocitnete se doslova na ulici, bez jídla, bez koruny a nemáte kde složit hlavu. Nevěděla jsem, co mám dělat, kdo mi pomůže. Na děti jsem se spolehnout nemohla. Hrozně těžkou dobu jsem zažila, nikomu bych to nepřála.“ Z dětí za paní Růženkou jezdí jen jedna dcera. Ale má pevnou vůli, snaží se to vydržet a splatit, co se dá.

Pomoc našla až v Azylovém domě břeclavské Charity, který jí poskytl střechu nad hlavou. Ten by nemohl fungovat bez podpory Tříkrálové sbírky. „Sociální pracovnice mi zde pomohla v komunikaci s úřady, exekutory, s rozvrhnutím splátek, psaním žádostí o odpuštění penále. Moc hodní tu na mě byli,“ říká se slzami v očích Růžena. Naštěstí došlo i k oddlužení.

I když tu byla paní Růžena celou dobu pobytu velmi spokojená, ráda obdělávala květinovou zahrádku, těšila květy nejen sebe, ale i ostatní klienty, bylo znát, že stále touží po svém vlastním domově. Je moc vděčná dceři, která si ji nakonec vezme k sobě.  „Bylo to těžké období. Když si ostatní stěžují, říkám: Každý máme život takový, jaký si ho uděláme,“ uzavírá paní Růženka.

Aktuální informace o využití Tříkrálové sbírky najdete v tomto článku

Děkujeme koledníkům, dárcům a řadě dalších pomocníků za podporu Tříkrálové sbírky