Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Poslední mezinárodní setkání projektu SEAM proběhne ve městě  Amarante v Portugalsku

Poslední mezinárodní setkání projektu SEAM proběhne ve městě  Amarante v Portugalsku

Zástupci sedmi partnerských organizací se v období od 29. května do 1. června 2016 setkají v portugalském městě  Amarante, aby zakončili společná setkávání v rámci dlouhodobého projektu, nesoucí název SEAM.

foto seam brnoJedná se tak již o poslední projektové setkání. Realizátoři a zástupci všech partnerských organizací připravili v prvotních fázích projektu metodiku a aktivity, jež byly v průběhu celého projektu realizovány a testovány na vzorku osob, tzv. zástupců znevýhodněné skupiny osob nad 50 let věku v oblasti zaměstnávání. Hlavním cílem posledního setkání tak bude tzv. doladění veškeré dosavadní práce a vytvoření uceleného výstupu.

Všechny tyto ověřené materiály pak budou moci organizace, zabývající se podporou mezinárodní mobility v oblasti zaměstnávání osob nad 50 let věku, následně využít v praxi k rozvoji svých služeb.

Výcvikové, respektive testovací kurzy se konají postupně ve všech zemích jednotlivých partnerský organizací projektu. Dané výsledky umožní vznik komplexní metodiky, nesoucí v sobě vzájemné a ověřené poznatky a zkušenosti, získané a zpracované v rámci 24-měsíčního projektu. Díky projektu se partnerské organizace zároveň naučily tyto poznatky účinně zavádět do praxe.

I při posledním setkání v Portugalsku tedy realizátoři projektu aplikují a zároveň otestují vytvořené metody, již osvědčené ze setkání v ostatních zemích partnerských organizacích, při vzdělávání osob na místní úrovni.

"SEAM: sociální vzdělávání dospělých prostřednictvím Mobility" je dvouleté strategické partnerství na mezinárodní úrovni v rámci 7 zemí: Asociación Gantalcalá (Španělsko) , Innovative Community Centres Association (Bulharsko), Diecezní charita Brno (Česká republika), Passaggi onlus (Itálie), Latvian Adult Education Association (Lotyšsko), Municipio de Amarante (Portugalsko) a Inštitut Antona Trstenjaka za gerontologijo v medgeneracijsko sožitje (Slovinsko). Projekt je financován v rámci Erasmus +, který je programem Evropské Komise v rámci Klíčové akce 2 (KA2). Projekt má svůj newsletter, který můžete odebírat. Více informací získáte na webových stránkách: www.seamproject.eu nebo můžete kontaktovat místního partnera projektu ve Vaší zemi.