Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Přípravy 14. ročníku Tříkrálové sbírky na jižní Moravě vrcholí

Přípravy 14. ročníku Tříkrálové sbírky na jižní Moravě vrcholí

Největší dobročinná kampaň v ČR začne opět v první den v roce a potrvá až do 14. ledna. Tříkrálovou sbírku v brněnské diecézi pomyslně zahájí 3. ledna 2014 ve 14.00 hod. tradiční požehnání koledníků na Petrově. V loňském roce do sbírky lidé darovali na jižní Moravě a v části Kraje Vysočina téměř 18,1 mil. korun, podpořila tak stovku projektů pomoci. Na území celé ČR výtěžek činil 77 mil. korun.

„Přáli bychom si, aby sbírka opět oslovila dárce jako v minulých letech, protože lidí v nouzi bohužel neustále přibývá a naše služby bychom bez Tříkrálové sbírky nemohli vůbec poskytovat. Do loňské sbírky se zapojilo také 12 000 koledníků. Bez jejich úsilí bychom sbírku neuskutečnili. Vítáme proto každého dobrovolníka, který by chtěl ke sbírce přispět,“ říká ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Mezi záměry využití Darů se sbírky 2014 patří například: Oblastní charita Blansko - provoz telefonické Linky důvěry, Oblastní charita Jihlava - rekonstrukce budovy v Jihlavě pro účely provozování sociálních služeb pro sociálně znevýhodněné občany, Oblastní charita Tišnov - vybavení a osobních náklady na péči pro lidi s mentálním postižením, Služby Brno - nákup nábytku a cvičné kuchyně pro lidi s mentálním postižením, autismem a s kombinovaným postižením v Denním stacionáři Effeta, Oblastní charita Žďár n.S. – podpora systematické práce s dobrovolníky v rámci Kambaly – dobrovolnického centra. 

Mezi podpořené projekty v roce 2013 patří například: Služby Brno – podpora Noclehárny pro lidi bez domova, Oblastní charita Rajhrad – nákup nutridrinků pro pacienty, kteří nemohou přijímat pevnou stravu, a jiné odlehčovací služby v Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa, Oblastní charita Třebíč - nákup automobilu pro poskytování pečovatelské služby, Oblastní charita Znojmo – nákup elektrická polohovací lůžka, mechanické invalidní vozíky, chodítka, WC křesla v rámci Charitní ošetřovatelské služby, Oblastní charita Břeclav – podpora dobrovolných farních charit provozujících mateřská centra nebo aktivity pro seniory v regionu, Oblastní charita Hodonín – podpora humanitární pomoci pro Moldávii.

Některé doprovodné akce:
3. 1., 14.00 hod. – požehnání koledníkům na Petrově v Brně
4. 1., 13.00 hod. - Tříkrálový průvod s velbloudem ve Starém Poddvorově na Hodonínsku od kostela
5. 1., 18.00 hod. - přímý přenos Tříkrálového koncertu Charity ČR na ČT1 – V. Mišík, Chinaski, Mandrage, A. Veselovská, dětský sbor Skřivánek
5. 1., 13. 00 hod. – Tříkrálový plavba na Dalešické přehradě s Oblastní charitou Třebíč
6. 1., 10.00 – 17.00 hod. – Tříkrálový stánek na Jakub. nám. v Brně, 14.00 h. - průvod na koních z Petrova
6. 1., 14.30 hod. - Tři králové na živých velbloudech v Břeclavi, od Gymnázia k Městskému úřadu Břeclav
9. 1. – koledování na institucích v Brně – 8.00 h. Biskupství brněnské, 9.00 h. Rada JmK, 10.00 h. MMB, 11.00 h. tisková konference Ú JmK
10.1. - Tříkrálová diskotéka - Katolický dům Blansko (15:30 - 17:30 pro rodiče s dětmi, od 18 hod. pro dospělé)

Tisková zpráva ke ztažení