Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Koláč pro hospic 2019

Podpořte naši

hospicovou péči

9. 10. 2019

Teď nás jezdí na výlety víc, libují si klienti třebíčského Stacionáře Úsměv

Teď nás jezdí na výlety víc, libují si klienti třebíčského Stacionáře Úsměv

Ve Stacionáři Úsměv třebíčské Charity pořídili nový automobil, který využívají nejen na svoz a rozvoz lidí s mentálním a kombinovaným postižením do stacionáře, ale i na řadu dalších akcí. To vše díky Tříkrálové sbírce, z níž je tento automobil zakoupen.

„V novém autě nás na výlety může jezdit víc a bude nás tedy víc, kteří budeme mít kopec zážitků, a pak si o nich budeme ve stacionáři vyprávět“, raduje se Katka, která do stacionáře dochází.

 „Ráno, když čekám na odvoz do stacionáře, hned vím, že jedete. Ta žlutá barva je vidět z dálky,“ pochvaluje si Tonda a s nadšením uvádí další výhodu:  „A když budeme někde na výletě, tak hned najdeme, kde parkujeme. Tu barvu jste vybrali skvěle!“

„K rozhodnutí pořídit si větší automobil nás vedly nejen přibývající vzdálenosti cest, ale i navyšující se věkový průměr našich uživatelů. Toto auto nám při delším cestování zajistí větší pohodlí, které je zejména u lidí s tělesným postižením nezbytné,“ vysvětluje pracovnice stacionáře. „Teď si můžu sednout, kam chci, to ve starém autě nešlo, protože jsem zezadu nemohl vylézt“, postěžoval si Tonda.

Věříme, že tento vůz přinese spoustu nových možností, jak prospět lidem s postižením. Touto cestou posíláme velké poděkování všem, kteří jste prostřednictvím Tříkrálové sbírky pomohli pořídit uzpůsobený automobil, aby mohl dobře sloužit a přinášet radost těm, kteří si naši pomoc zasluhují.

Posláním Stacionáře Úsměv je poskytovat podporu a pomoc lidem s mentálním a kombinovanými postižení, kteří žijí v Třebíči a okolí. Prostřednictvím sociálního učení, pracovních a vzdělávacích aktivit podporuje rozvoj samostatnosti, navazování a udržování sociálních vztahů a začlenění se do běžné společnosti. Stacionář Úsměv je službou Oblastní charity Třebíč, která je jednou z deseti charit brněnské diecéze a je tak součástí Diecézní charity Brno.

Aktuální informaci o využití Tříkrálové sbírky najdete v tomto článku.

 

Děkujeme koledníkům, dárcům a řadě dalších pomocníků za podporu Tříkrálové sbírky!