Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Známe výherce z tříkrálové soutěže pro koledníky. Děkujeme za všechny zaslané příspěvky!

Známe výherce z tříkrálové soutěže pro koledníky. Děkujeme za všechny zaslané příspěvky!

Během uplynulé Tříkrálové sbírky proběhla soutěž pro koledníky o ceny od firmy T-mobile a Brněnského biskupství. Účastníci měli na soutěžní lístek nakreslit nebo namalovat, na co se v zimě nejvíce těší. Do dvou kol soutěže se sešlo několik stovek obrázků. Výherci byli vylosováni na začátku ledna a března. Všem účastníkům děkujeme!

Po vylosování druhého kola došlo k předání cen. Výpravnou knihu Na cestě za hvězdou, jejímž autorem je otec biskup Vojtěch Cikrle získalo pět výherců.

2017_3K_Pozehnani 31Druhou a třetí cenu - mobilní telefony - které do soutěže věnovala firma T-mobile si odnesli dva koleníci z třebíčského okresu - Radim ze Střížova a Tereza ze Lhánic. První cenu - tablet od T-mobile - vyhrál Jakub ze Staroviček na Břeclavsku.

První kolo proběhlo již při zahájení Tříkrálové sbírky 2.ledna na Petrově. Opět bylo rozdáno pět knih od Vojtěcha Cikrleho a tři ceny od T-mobile. Dvě ceny v podobě mobilů si rozdělili koledníci ze Žatčan na Rajhradsku a jeden tablet koledník z Archlebova na Hodonínsku.

Pic14Výhercům gratulujeme všem ostatním koleníkům z celého srdce děkujeme za krásné obrázky. Několik jich sdílíme ve fotogalerii pod článkem.

Hlavní děkovné akce pro koledníky v charitách brněnské diecéze již také proběhly. Například v Brně, Znojmě a Třebíči mohli koledníci navštívit promítání pohádek Anděl Páně nebo Lichožrouti, Tišnovští koledníci dostali plavenky do kuřimského aquaparku, v Jihlavě mohli do ZOO nebo na ligový fotbal. V Oblastní charitě Rajhrad uspořádali pro dobrovolné asisnty Tříkrálové sbírky posezení nazvané Tříkrálový čaj. V průběhu května chystá stejnojmenná charita v blízkých Židlochovicích zábavní odpoledne pro dětské koledníky.

Letošní Tříkrálové sbírky v brněnské diecézi se zúčastnilo přes čtrnáct tisíc koledníku a řada dalších dobrovolných pomocníků.

Koledníci a další dobrovolníci jsou hlavní oporou Tříkrálové sbírky, jejíž průběh si bez jejich aktivního zapojení nelze vúbec představit.

Děkujeme Vám!

Děkujeme T-mobile a brněnskému biskupství

Výsledky Tříkrálové sbírky