Pošlete DMS DCHB na 87777

Na pomoc lidem ohroženým existenční nouzí

Děkujeme!

www.darcovskasms.cz

Ukrajinská mise Diecézní charity Brno

Ukrajinská mise Diecézní charity Brno

Diécézní charita Brno dlouhodobě pomáhá na Ukrajině. Nedávno se její zástupci - ředitel Oldřich Haičman a prezident Diecézní charity Brno Mons. Josef Zouhar vrátili z návštěvy západní Ukrajiny, kde navštívili nemocnici v Zoločivu a chráněné dílny na výrobu svíček v Zoločivu a Vyškovu. Tyto projekty byly podpořeny z Tříkrálové sbírky a z celostátní sbírky na Ukrajinu >>>

Účelem cesty bylo předání vybavení zoločivské  nemocnici, které zlepší práci místního personálu a pacientům zpříjemní pobyt. Byly to hlavně sterilizátory, které vyměnili za 60 let staré, vyšetřovací lůžka, polohovací postele, UV lampy a další vybavení. Vybavení bylo zakoupeno z celostátní sbírky na Ukrajinu a Tříkrálové sbírky.

Vyslanci brněnské diecézní charity navštívili také chudé rodiny a děti, které jsou podporovány z adopce na dálku a Postní almužny. Prohlédli si svíčkové dílny v Zoločivu a Vyškovu, kterým pomohla ke vzniku Oblastní charita Znojmo a podporuje je Tříkrálová sbírka.

Na Ukrajinu cestovali také ředitel Oblastní charity Znojmo Evžen Adámek a tisková mluvčí Diecézní charity Brno Diana Tuyet-Lan Kosinová.

Celou "misi" mapoval štáb České televize, která sestříhala vstupy do vysílání ČT 24 a regionů.

Děkujeme pracovníkům ČT za dokumentaci celé cesty - jmenovitě Martině Tlachové z redakce zpravodajství ČT Brno. Moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci!  

Děkujeme za krásné přijetí na Ukrajině!

Foto: Diana Tuyet-Lan Kosinová