Charitní záchranná síť

V situacích, kdy už ostatní končí, jde Charitní záchranná síť dál.

Každý člověk je pro nás důležitý!

Charitní záchranná síť je unikátní projekt Charity, který pomáhá lidem v nejvyšší nouzi. Cílem je najít cestu z potíží i pro ty, kteří nenacházejí řešení v běžném systému sociální pomoci.

Na Charitní záchrannou síť se mohou obrátit lidé, kteří například...

  • nemají ani základní potraviny pro sebe a své děti.
  • neví, kde budou trávit následující noc.
  • nemají zajištěné základní životní potřeby.
  • nemají nikoho, kdo by jim poradil či vyslechl.
  • vědí o člověku, který nutně potřebuje pomoci.

Charitní záchranná síť nabízí

  • V každé oblastní charitě je k dispozici speciální koordinátor.
  • Charitní záchranná síť je pro potřebné zdarma.
  • O pomoc se může přihlásit každý.
  • Síť úzce spolupracuje s farnostmi, obcemi, školami, lékaři, úřady práce, sociálními odbory, dalšími poskytovateli pomoci či sociálních služeb.

Formy pomoci Charitní záchranné sítě

OKAMŽITÁ POMOC 

pro lidi v akutní nouzi

MATERIÁLNÍ POMOC 

potraviny, hygienické potřeby, oblečení, nouzové ubytování

DUCHOVNÍ POMOC 

duchovní i psychologická podpora

HLEDÁ DALŠÍ POMOC 

kontakt na sociální a jiné služby

Charitní záchranná síť v brněnské diecézi 

KONTAKTY

Životní příběhy, které zachytila záchranná síť

Pandemie koronaviru zasáhla i do rodiny pana M. Mladý muž pracuje jako „hodinový manžel“. Bydlí v podnájmu a stará se o svoje tři děti, partnerku i nezletilou sestru. Když rodina onemocněla a pan M. nemohl několik týdnů pracovat, celá rodina se ocitla v pasti. Ke konci karantény, po zaplacení nájemného už jim nezbývalo ani na základní potraviny. Hrozilo, že rodina nebude mít co jíst. Sociální odbor města proto panu M. doporučil obrátit se na Charitní záchrannou síť. Charita připravila pro mladou rodinu zásobu jídla, takže nikdo nemusel hladovět.

Potravinové dary předala Charita i mamince s miminkem a třináctiletou dcerou. Už na počátku druhého těhotenství ženu opustil partner, a ona zůstala na všechny starosti úplně sama. Od otce se jí bohužel dosud nepodařilo získat ani výživné. Mladá žena navíc trpní vážným chronickým onemocněním, kvůli kterému podstupuje náročné léčení. Náklady na léky, ale i péče o děti, převyšují velice skromný rozpočet. Zaměstnanci z Charitní záchranné sítě proto pro rodinu připravili základní pomoc ze Sbírky potravin. Získané dary pomohou rodině překonat náročné dny, než se jí opět podaří nalézt ztracenou stabilitu.

Podpořte pomoc Charitní záchranné sítě

Za necelou minutu s námi pomůžete klientům Charitní záchranné sítě díky zabezpečené platební bráně Pays (poskytovatelem je AXIMA s.r.o.):

Pro získání potvrzení o daru vyplňte během zadávání platby svůj email a po jejím dokončení odešlete formulář, který se zobrazí na našem webu. Jinak nejsme vaši platbu schopni identifikovat a nebudeme vám moci potvrzení vystavit. 

CHZS_QR

číslo dárcovského účtu:
2008247621/0100

variabilní symbol:
9070

Děkujeme ♥