Děkujeme, že pomáháte ♥

nahled 4

Potvrzení o daru

Kromě pocitu z dobrého skutku, můžete získat i potvrzení o daru, abyste mohli jeho hodnotu odečíst ze základu daně z příjmu. 

Vyplňte, prosím, formulář níže a podle vašeho přání vám potvrzení o daru zašleme nejpozději na začátku příštího roku. 

Chcete vědět jak to funguje? Připravili jsme pro vás podrobnější informace. 

Jaké údaje jsou potřebné pro získání potvrzení o daru?

Pro vystavení potvrzení o daru potřebujeme znát jméno a příjmení dárce a jeho trvalou adresu. 

Pro spolehlivou identifikaci vaší platby se ptáme na způsob, jakým byl dar odeslán, a na vaše číslo účtu. 

Protože je ideální poslat potvrzení elektronicky, ptáme se na váš e-mail, a telefon se hodí vždycky, když se vloudí chybička a je potřeba něco doplnit nebo upřesnit.  

Od firemních dárců potřebujeme název firmy, sídlo, IČ a DIČ a kontaktní osobu, které má být potvrzení doručeno. Připravíme pro vás potvrzení o daru či darovací smlouvu.

Kdy potvrzení o daru obdržíte?

Potvrzení o daru vystavujeme a rozesíláme průběžně, jak jen je to v našich silách. Určitě ho můžete očekávat nejpozději na přelomu ledna a února v roce následujícím po poskytnutí daru. To je termín, který dodržujeme, abyste mohli dar odečíst ze základu daně z příjmu.  

Potřebujete potvrzení z nějakých důvodů dříve? Kontaktujte nás: darci@brno.charita.cz

Jak funguje odečet ze základu daně?

1) Fyzické osoby

(podle V § 15 odst. 1 zákona o dani z příjmu s účinností od 4. února 2021)

Od základu daně mohou fyzické osoby (včetně zaměstnanců) odečíst hodnotu poskytnutých bezúplatných plnění, pokud jejich úhrnná hodnota ve zdaňovacím období (kalendářní rok) přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. Počínaje 4. únorem 2021 lze v úhrnu za období leden-prosinec 2020 a leden-prosinec 2021 odečíst nejvýše 30 % ze základu daně.

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) uplatňují odpočet darů z daní přímo ve svém daňovém přiznání. Zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února, a to za celý předchozí rok. Snížení daňového základu se následně projeví v rámci daňového vyrovnání ve vyšší březnové výplatě.

2) Právnické osoby

(podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu s účinností od 4. února 2021)

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu bezúplatných plnění, pokud hodnota bezúplatného plnění činí alespoň 2000 Kč za kalendářní rok. V úhrnu lze za období leden-únor 2020 odečíst nejvýše 10 % z již sníženého základu daně. S účinností od 4. února 2021 lze pro zdaňovací období, která skončila v období od 1. 3. 2020 do 28. 2. 2022 v úhrnu odečíst vždy nejvýše 30 % základu daně.

Pokud právnická osoba podala přiznání k dani z příjmů právnických osob před 4. únorem 2021, může takto snížit základ daně za zdaňovací období, které skončilo v období od 1. března 2020 do 4. února 2021 v dodatečném daňovém přiznání, které je oprávněna podat nejpozději do 31. března 2021.

Kde se dozvíte, jak váš dar pomáhá? 

Rádi vám budeme posílat pravidelné informace na váš email. Proto nezapomeňte při odesílání formulře zatrhnout políčko, že s tím souhlasíte.

Jak funguje platební brána a jak mohu zrušit opakovanou platbu?

Online darování (kartou či bankovním převodem) na webu www.brno.charita.cz je umožněno prostřednictvím platební brány Pays, kterou pro Charitu Česká republika, jejíž součástí je i Diecézní charita Brno – Služby Brno, zprostředkovává Česká spořitelna. Platební údaje odkazují na účet brány Pays, přijaté platby jsou následně zasílány přes Českou spořitelnu na koncový sbírkový či dárcovský účet Diecézní charity Brno – Služby Brno. Služba je zpoplatněna, na sbírkový účet či dárcovský účet přijde váš dar ponížený o poplatek ve výši cca 1,5 % z darované částky.

V případě nesrovnalostí (spletli jste se ve výši darované částky, chcete změnit vybraný účel daru, nezadali jste správně údaje o vaší osobě, chcete řešit potvrzení o daru atd.) nás kontaktujte na: darci@brno.charita.cz. Na vrácení daru poukázaného na veřejnou sbírku a použitého v souladu s účelem uvedeným v osvědčení sbírky neexistuje právní nárok. Diecézní charita Brno – Služby Brno si váží všech dárců a je připravena případný požadavek řešit ke spokojenosti obou stran.

V případě, že zvolíte možnost opakovaného daru, bude pravidelně jednou za měsíc automaticky provedena platba z vašeho účtu/platební karty v hodnotě, kterou jste zvolili. V případě, že budete chtít opakovanou platbu zrušit, kontaktujte provozovatele platební brány Pays.

KLIKNI PRO INFORMACE O ZRUŠENÍ OPAKOVANÉ PLATBY 

Pokud poskytovatel platební brány Pays nereaguje na Váš požadavek, kontaktujte 97P~QkRk.

Pokud máte nějaké další otázky, neváhejte nás kontaktovat na darci@brno.charita.cz

 

Údaje o dárci

Na tento email vám zašleme potvrzení o daru. 

Právnické osoby

Informace o platbě

Pro snadnější identifikaci platby nám dejte vědět, který projekt jste podpořili. Pokud si nejste jistí, zvolte jiné a doplňte variabilní symbol, pod kterým platba odešla.

Slouží pro identifikaci vaší platby.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů Diecézní Charitou Brno. Více informací o tom, jak s vašimi údaji zacházíme a jak je chráníme najdete tady

devětmínuspět=

Pozn.: položky označené * jsou povinné.