Bezpečná péče je pro Charitu prioritou: Aktuality z Diecézní charity Brno
26. srpna 2020 Pro média

Bezpečná péče je pro Charitu prioritou: Aktuality z Diecézní charity Brno

Diecézní charita Brno zaměstnává přes 1 600 pracovníků v Jihomoravském kraji a části Vysočiny. „V Charitě neustále usilujeme o maximální ochranu všech klientů i pracovníků před nákazou novým koronavirem. V současnosti evidujeme dva potvrzené případy nákazy virem SARS-CoV-2. Vybraní uživatelé a pracovníci, kteří byli s dotyčnými zaměstnanci v kontaktu, jsou proto v karanténě.  Diecézní charita Brno v obou případech postupuje dle doporučení Krajské hygienické stanice a podniká veškeré možné kroky k ochraně zdraví klientů i zaměstnanců,“ sdělil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. Charita naštěstí zatím nemusela zavřít žádné ze svých zařízení. Nadále poskytuje péči o potřebné. O případných změnách budeme informovat.

Charita shání prostředky na nákup ochranných pomůcek

Charita chce zajišťovat svoje služby bezpečně, a proto žádá veřejnost o finanční podporu. Nákup ochranných pomůcek znamená pro neziskové organizace extrémní navýšení nákladů. Například pro 1 100 pracovníků Charity v přímé péči (pro všechny pečovatelky, domácí zdravotní sestry nebo sociální pracovníky) je třeba zajistit každodenně čtyři jednorázové roušky v hodnotě přibližně pěti korun za kus. Denně tedy pouze na úhradu roušek potřebuje Charita 22 tisíc korun. Ještě vyšší náklady vynakládáme za nákup respirátorů a dezinfekcí na ruce i povrchy.

Srdečně děkujeme všem, kteří chtějí podpořit Diecézní charitu Brno v poskytování bezpečné péče o nejpotřebnější. Využít mohou online platební bránu Pays, bankovní převod na dárcovské konto: 2008247621/0100 - Komerční banka, a.s. nebo dárcovskou SMS na číslo 877 77.

přispět na nákup ochranných pracovních pomůcek