Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2022 vrcholí
20. prosince 2021 Aktuality z Tříkrálovky

Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2022 vrcholí

Tříkrálovou sbírku 2022 připravuje Diecézní charita Brno v Jihomoravském kraji a v části Vysočiny na dny 1. až 16. ledna. Pokud aktuální situace dovolí, do ulic opět vyrazí tradiční koledníci v kostýmu králů. Po zkušenosti z loňského roku Charita chystá i online koledu na webu www.trikralovasbirka.cz. Přispět na pomoc lidem v nouzi mohou dárci i do kasiček na veřejně přístupných místech.  

Pevně věříme, že tradiční koleda proběhne jako dříve a všem lidem přineseme tříkrálové požehnání, radost i příležitost přispět na pomoc lidem v nouzi. Zároveň také připravujeme online kasičku, kde bude podobně jako v loňském roce možné přispět do sbírky virtuálně,“ vysvětlil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Lidé se mohou těšit na virtuální návštěvy zajímavých brněnských dveří nebo na doprovodnou soutěž pro koledníky o hodnotné ceny. Všechny informace budou vždy na webu Charity www.dchb.charita.cz/trikralova-sbirka. Přímo na stránce najdou lidé i seznam dostupných míst, kde budou kasičky pro přispění. Oblastní charita Žďár nad Sázavou navíc připravuje Tříkrálový koncert, který mohou diváci sledovat online v neděli 16. ledna. Z epidemických důvodů byl ale zrušen tradiční Tříkrálový průvod Brnem, který byl plánovaný na 6. ledna 2022.

Peníze získané z Tříkrálové sbírky 2022 pomohou například lidem v nouzi. V kraji jsou to především potřební, kteří se ocitli v krizi a řešení jim nenabízí ani sociální systém. Charitní záchranná síť tyto lidi aktivně vyhledává a pomáhá jim překonat složitou situaci. Část peněz pomůže i nevyléčitelně nemocným a umírajícím, kteří si přejí prožít poslední okamžiky v klidu a obklopeni svými blízkými. V Charitě se o ně stará domácí hospicová péče a lůžkové zařízení v Rajhradě.  V Jihlavě plánuje Charita rekonstruovat dům pro pacienty hospice Bárka a odlehčovací službu pro osoby s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením Adapta.