Dagmar Kokešová: Zažila jsem sílu spojení Chariťáků
1. června 2022 30 srdcí Charity

Dagmar Kokešová: Zažila jsem sílu spojení Chariťáků

koordinátorka Charitní záchranné sítě, Oblastní charita Břeclav

Dagmar Kokešová začínala pracovat v Oblastní charitě Břeclav v roce 2017 jako pracovník v sociálních službách v Denním centru. Jelikož se ale považuje za akčního člověka, rozhodla se po několika letech vyměnit práci s lidmi bez domova za rozjíždějící se projekt Charitní záchranné sítě. Ten si ji získal tím, že se zaměřuje na širší okruh lidí. Práce je pro ni každodenním dobrodružstvím. „Ráno, při příchodu do práce, ještě netuším, čemu se budu právě ten den věnovat. Je to velmi různorodé a pro mě ohromná výzva,“ svěřuje se Dagmar. Do budoucna plánuje posunout Charitní záchrannou síť na vyšší úroveň. „Chceme navázat užší spolupráci s farnostmi a obcemi. Víc ji dostat do povědomí,“ doplňuje.

Velkou zkušeností pro ni byla pomoc lidem, jejichž domovy zničilo tornádo. Dagmar byla jedním z koordinátorů aktivní pomoci v Moravské Nové Vsi a v Hruškách. Kromě počátečního chaosu a zmatku vzpomíná na tuto zkušenost jen v dobrém: „Tady jsem poprvé zažila tu úžasnou semknutost diecézní Charity, kdy začali přijíždět kolegové z jiných oblastí a nabízeli pomoc. Na to nezapomenu.“ Nyní své pracovní aktivity soustřeďuje na pomoc ukrajinským uprchlíkům.

Ve volném čase ráda lenoší, cvičí a obklopuje se blízkými lidmi. „Pořád kolem sebe potřebuji lidi,“ uzavírá s úsměvem Dagmar.