Roman Mezlík: Charita má nezastupitelnou roli v pomoci
1. června 2022 30 srdcí Charity

Roman Mezlík: Charita má nezastupitelnou roli v pomoci

koordinátor dobrovolníků a Tříkrálové sbírky, Oblastní charita Jihlava

Pan Roman Mezlík nastoupil do Oblastní charity Jihlava v roce 2008. Začal zde pracovat jako lektor projektu EU „Park in park“. V té době přemýšlel nad profesní změnou a Charita se ukázala jako správná volba.

V současnosti působí na pozici koordinátora dobrovolníků a Tříkrálové sbírky. Jak sám říká, pozitiva v jeho práci převládají.  I přes občasný stres, mu jeho práce přináší dobrý pocit a vědomí, jak velký význam má charitní práce pro spoustu lidí. K jeho spokojenosti přispívá i skvělý kolektiv a absolutní podpora paní ředitelky.

Rád si občas zavzpomíná na své první charitní krůčky. Za ta léta má tolik krásných vzpomínek a zážitků, že nedokáže vybrat ty nejlepší. Práce v Charitě je pro něj důležitá, je vděčný, že může být její součástí. Charita podle jeho názoru má nezastupitelnou roli pro pomoc potřebným.

Do budoucna by si pan Roman přál, aby Charita byla i nadále úspěšnou a respektovanou organizací. Aby si udržela a nadále rozvíjela všechny projekty, které pomáhají potřebným. Mnoho spokojených a hrdých zaměstnanců a dobrovolníků, díky kterým roste prestiž Charity v očích veřejnosti.