Koláč pro hospic rozvoní řadu měst a obcí ve středu 4. října
27. září 2023 Koláč pro hospic články

Koláč pro hospic rozvoní řadu měst a obcí ve středu 4. října

Blíží se další ročník tradiční sbírky Koláč pro hospic. Ve středu 4. října 2023 bude možné v charitních stáncích v ulicích měst po celém Jihomoravském kraji a v části Vysočiny ochutnat sladký koláč a podpořit nevyléčitelně nemocné v hospicové péči. Akcí Koláč pro hospic chce Diecézní charita Brno seznámit veřejnost s možnostmi pomoci, kterou domácí hospic nabízí, a získat pro ni finanční podporu.

 „Dary ze sbírky umožní Charitě zkvalitnit hospicové služby, ale také rozšířit péči o další nevyléčitelně nemocné a umírající. Je pro nás velmi důležité naplnit poslání hospice, aby umírající prožili poslední dny života důstojně, v klidu a obklopeni svými nejbližšími,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman. 

Bližší informace o hospicové péči Charity i o sbírce lidé najdou na webu www.kolacprohospic.cz. Zde si mohou vybrat, ve které lokalitě chtějí péči o nevyléčitelně nemocné svým darem ve sbírce podpořit. Další možností je i věnovat peníze přímo na sbírkový účet 246641158/0600.

Koláč pro hospic v Brně

I letos najdou Brňané od ranních hodin 4. října v centru města několik charitních stánků s voňavými koláči z rodinné pekárny. Koláče budou nabízet i studenti Vysokého učení technického, které se do sbírky zapojuje již potřetí. Díky této spolupráci se rozšířila místa, kde je možné přispět, a informace o službách Charity se dostává i k mladým lidem. Nově se do Koláče pro hospic organizačně připojí Univerzita obrany.

„Děkujeme za možnost zapojit se do sbírky Koláč pro hospic i v letošním roce. Vidíme, že to má smysl a jsme rádi, že si univerzita vzala akci za svou a sbírka se stala tradicí,“ uvedl k úspěšné spolupráci Kamil Gregorek, kancléř VUT.

stánky v Brně

stánky VUT

Co je hospicová péče Charity

Diecézní charita Brno nabízí službu domácího hospice po celém Jihomoravském kraji. Speciální hospicový tým se o své pacienty stará přímo v jejich domácnosti. Umírajícímu člověku a jeho blízkým je k dispozici sociální pracovnice, psycholog, pastorační asistent, zdravotní sestra a lékař. Snahou všech pracovníků je, aby lidé mohli prožít poslední chvíle života ve svých domovech, obklopeni těmi nejbližšími. Pro ty, kteří nemají podmínky starat se o pacienta doma, je tady Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě. „I tam se personál snaží vytvořit podmínky co nejvíce podobné domácímu prostředí a pacient je na prvním místě. Zároveň jsou lékaři zkušenými odborníky v oblasti paliativní medicíny a neustále sledují nové trendy péče o umírající,” uvedl Haičman.