Pavel Helan zahraje pro nevyléčitelně nemocné a umírající
5. září 2022 Pro média

Pavel Helan zahraje pro nevyléčitelně nemocné a umírající

Benefiční koncert písničkáře Pavla Helana na podporu péče o nevyléčitelně nemocné se uskuteční ve čtvrtek 8. září od 19 hodin na nádvoří Staré radnice v Brně. Diecézní charita Brno zve všechny Brňany, kteří si chtějí užít dobrou muziku a zároveň udělat dobrý skutek. Výtěžek dobrovolného vstupného pomůže Charitě pečovat o umírající v domácím prostředí.

Vlídný písničkář Pavel Helan zahraje brněnským posluchačům na koncertě u příležitosti oslav 30. výročí obnovení činnosti Diecézní charity Brno. Návštěvníci se potěší příjemnou hudbou a získají informace o paliativní péči a dalších činnostech brněnské Charity.  V průběhu koncertu budou moci posluchači přispět do charitních kasiček, bezhotovostně na platebním terminálu nebo zaslat finanční příspěvek prostřednictvím QR kódu.

„Děkuji Diecézní charitě Brno za pozvání. Je mi ctí, že mohu svými písněmi přispět na dobrou věc. Přijďte udělat dobrý skutek a dozvědět se o pomoci brněnské Charity potřebným,“ láká Brňany Pavel Helan. Výtěžek koncertu pomůže nakoupit léky a zdravotnické pomůcky, díky kterým je pacientům poskytována profesionální hospicová péče v domácím prostředí.


„Diecézní charita Brno letos slaví 30 let obnovení fungování služeb na jihu Moravy. Zároveň jsme součástí Charity Česká republika, která pomáhá potřebným již 100 let. Jsem rád, že můžeme spojit oslavy těchto významných výročí s pomocí pro hospicové pacienty. Poslání Charity je tím živé a Brňané se k němu mohou snadno přidat,“ zve na koncert Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno.


Koncert se uskuteční díky podpoře T-mobile a je součástí Festivalu Uprostřed.