Výtěžek sbírky Koláč pro hospic vzrostl ke konci října o 30 800 korun díky online dárcům
4. listopadu 2020 Koláč pro hospic články

Výtěžek sbírky Koláč pro hospic vzrostl ke konci října o 30 800 korun díky online dárcům

Koláč pro hospic tedy v roce 2020 vynesl celkem rekordních 1 297 474 korun.

Ještě od 14. do 31. října 2020 mohli dárci podpořit sbírku Koláč pro hospic online platbou. Štědří lidé z celé brněnské diecéze přispěli prostřednictvím online platební brány na péči o nevyléčitelně nemocné a umírající 30 800 korun. Získané peníze využije Diecézní charita Brno na rozvoj domácí hospicové péče po celém Jihomoravském kraji a v Kraji Vysočina. Část výtěžku poputuje i do největšího kamenného hospice s názvem Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě. Do sbírky Koláč pro hospic lidé v roce 2020 přispěli celkem rekordních 1 297 474 korun.

Do konce října mohli lidé přispět na pomoc umírajícím a nevyléčitelně nemocným prostřednictvím online platby na sbírkový účet. Získaný výtěžek sbírky použije Charita na péči o ty, kteří si přejí prožít poslední okamžiky života doma. Jako poděkování získali dárci od Charity speciální video recept na perníkový Horácký koláč. Video přímo pro sbírku natočila vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová.

Velmi si vážíme podpory a příspěvků věnovaných sbírce Koláč pro hospic a všem lidem srdečně děkujeme. Tato tradiční akce je pro nás i potvrzením toho, že roste zájem o domácí hospicové služby, které Charita poskytuje umírajícím v celém Jihomoravském kraji a části Vysočiny,“ vysvětlil ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

éPodrobné výsledky sbírky do 31. října 2020 od online dárců:

Online výtěžek tabulka 2020x