Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí

Tříkrálová sbírka 2021 bez koledníků vrcholí

Až do neděle 24. ledna mohou lidé podpořit tradiční Tříkrálovou sbírku. Letošní ročník je v mnoha ohledech zvláštní. V prodlouženém termínu sbírky nejsou v zasněžených ulicích tři králové, ale koleda probíhá především ve virtuálním světě. V menších obcích a městech se organizátorům daří také umísťovat volně přístupné kasičky.

Například v Oblastní charitě Znojmo koordinátor Jindřich Mandát rozvezl po kraji 500 zapečetěných kasiček. Informace o této specifické Tříkrálové sbírce šíří hlavně pomocí letáků. Vnímá, že podpora asistentů, kněží nebo dobrovolníků je v současné situaci opravdu klíčová. „Na mnoha místech řeší sbírku se ctí, profesionálně a hlavně srdcem,“ uvádí znojemský koordinátor Mandát.

Volně přístupné pokladničky umístila Oblastní charita Tišnov do většiny obcí, které do ní spadají.  Kde přesně je schránka umístěna, zveřejňuje tišnovská Charita na svých stránkách v přehledné tabulce. Většinu kasiček najdou dárci v prodejnách potravin, na obecních úřadech, v kostelech nebo lékárnách.

I v Oblastní charitě v Blansku propagují online koledu a rozmísťují fyzické kasičky. „Podařilo se nám dát je téměř do všech obcí, celkem skoro 200 kusů. Máme u nich balíčky s požehnanými křídami, aby si lidé mohli napsat požehnání domu sami. S propagací nám většinou ochotně pomohli ve vedení obcí,“ dodává Vlaďka Jarůšková z Blanska.

Hodonínští dárci si poslechli tříkrálovou koledu přímo z obecního rozhlasu. Takto bezpečně chtěla Charita potěšit dárce i na mnoha jiných místech. Přímo na sociálních sítích hodonínské Charity najdou návštěvníci i speciální video koledníky – hodonínskou herečku Petru Hřebíčkovou a herce Pavla Nečase a Lukáše Příkazkého.

Krásnou spoluprací potěšila organizátory Tříkrálové sbírky v Třebíči místní mateřská a základní škola Otevřmysl. Ta připravila pro rodiny s dětmi a všechny lidi dobré vůle zábavné Tříkrálové putování historickou částí města po 10 stanovištích. Hned na začátku cesty je možné až do 24. ledna přispět do Tříkrálové sbírky do kasičky v budově školy.

V centru města Brna umístila Charita několik statických volně přístupných pokladniček. Nejoblíbenější je kasa v kostele sv. Jakuba na Jakubském náměstí. Brňané do ní mohou přispět vždy od 13 do 17 hodin. Další schránka je například i v poutním kostele na Vranově, kde je přímo u slavných jesliček.  

Moc děkujeme za vaši chuť pomáhat!