Tříkrálová sbírka letos zůstává kvůli covidu online

Tříkrálová sbírka letos zůstává kvůli covidu online

Aktuální situace a vývoj pandemie nemoci covid-19 v Jihomoravském kraji a v části Vysočiny nedovolují Diecézní charitě Brno uskutečnit koledu v její tradiční podobě a vyjít do ulic. Od 1. do 24. ledna 2021 proto tři králové zůstávají v koledě virtuální. Přispět do Tříkrálové sbírky mohou lidé nadále pomocí online kasičky na www.trikralovasbirka.cz. Kromě toho umisťují Charity veřejně přístupné fyzické kasičky a informují o tom na svých webech, sociálních sítích nebo v místním rozhlase.  

Na celostátní úrovni připravila Charita Česká republika pro Tříkrálovou sbírku 2021 krizový plán a doporučila postup pro různé stupně omezení. „Vzhledem k situaci v Diecézní charitě Brno letos neproběhne tradiční koleda. Koordinátor sbírky však může umísťovat statické pokladničky na veřejně přístupná místa. Lidé tak mají možnost přispět bez osobního kontaktu,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Termín koledování byl mimořádně prodloužen až do 24. ledna 2021. V tomto čase získají dárci informace o Tříkrálové sbírce prostřednictvím letáčků na veřejných místech, ve svých poštovních schránkách nebo v místním rozhlase. Například v Brně je možné přispět přímo v sídle Charity, na tř. Kpt. Jaroše 9 v pracovní dny od 9 do 17 hodin.  Druhá kasička je umístěná v kostele sv. Jakuba v Brně, vždy v čase od 13 do 17 hodin nebo před mší svatou. Další je v Pekařství Smajlík v Pasáži Rozkvět přímo na náměstí Svobody. „Děkujeme všem, kteří podporují sbírku a respektují všechna omezení,“ doplnil ředitel Haičman.

Další možnosti sbírky

Sbírka je otevřená celoročně – přispívat lze na účet na účet 66008822/0800 u České spořitelny, variabilní symbol pro BRNO 77706100, a to bankovním převodem i kartou on-line. Jednorázově i trvale lze sbírku podpořit zasláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru: DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60 či DMS KOLEDA 90, DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60 či DMS TRV KOLEDA 90.