Tříkrálová sbírka začíná. Jubilejní ročník odstartuje tradičním požehnáním
31. prosince 2019 Aktuality z Tříkrálovky

Tříkrálová sbírka začíná. Jubilejní ročník odstartuje tradičním požehnáním

Jubilejní dvacátý ročník Tříkrálové sbírky začíná již zítra! Zapojte se také - stále ještě  se můžete přihlásit jako dobrovolníci ke koledování, navštívit tříkrálovéh akce ve vašem regionu a pomoci příspěvkem do charitní kasičky. Otevřete koledníkům nejen dveře svých domovů, ale i svá srdce.

V brněnské diecézi sbírku zahájí tradiční slavnostní požehnání. To udělí koledníkům již ve čtvrtek 2. ledna brněnský biskup Vojtěch v katedrále sv. Petra a Pavla. Poté kolednické skupinky vyrazí do ulic brněnské diecéze a přinesou do domovů, které navštíví, poslání Tříkrálové sbírky a požehání do nadcházejícího roku.  

Sbírku můžete podpořit také sledováním přímého přenosu Tříkrálového koncertu. Těšit se můžete například na vystoupení zpěvačky Marty Jandové, kapel Lake Malawi, na program VUS Ondráš a mnoho dalších interpretů. Na svých televizích nalaďte ČT1 v neděli 5. ledna v 18:00.

Oslavit jubilejní dvacátý ročník můžete s námi. Akce ve vašem regionu najdete na stránkách oblastních charit: 

Jak charitní koledníky poznáte? 

Charitní kolednické skupinky s sebou nosí úředně zapečetěnou pokladničku, která je označena charitním logem. Vedoucí kolednické skupinky musí být člověk starší 15 let. Jeho průkazka, která jej zplnomocňuje k nakládání s pokladničkou, je platná s předložením občanského průkazu. Číslo průkazky musí být shodné s číslem na pokladničce.

 

Jak ještě můžete sbírku podpořit?

  • osobně – finančním darem na adrese oblastních charit brněnské diecéze
  • převodem na účet číslo 66008822/0800 (var. symbol 777) u České spořitelny
  • dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA 30, DMS KOLEDA 60, DMS KOLEDA 90 na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 Kč, na účet sbírky jde podle tvaru 29, 59 nebo 89 Kč. Službu DMS provozuje Fórum dárců.
  • trvalou dárcovskou SMS ve tvaru DMS TRV KOLEDA 30, DMS TRV KOLEDA 60, DMS TRV KOLEDA 90 na číslo 87 777. Cena SMS je podle tvaru 30, 60 nebo 90 Kč, na účet sbírky je připsáno každý měsíc 29, 59 nebo 89 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.
  • platební kartou přes webovou stránku: www.trikralovasbirka.cz