V brněnské diecézi startuje Tříkrálová sbírka 2022
30. prosince 2021 Aktuality z Tříkrálovky

V brněnské diecézi startuje Tříkrálová sbírka 2022

Už 1. ledna 2022 začne Tříkrálová sbírka. Po celém Jihomoravském kraji a v části Vysočiny se na tradiční koledování těší stovky koledníků v královských kostýmech. Dárcům přinesou požehnání do nového roku a příležitost přispět na pomoc lidem v nouzi. Stejně jako v loňském roce mohou lidé věnovat peníze i online na webu www.trikralovasbirka.cz nebo do volně stojících kasiček na veřejných místech.

Tříkrálová sbírka už dvaadvacet let neodmyslitelně patří k začátku nového roku. V celém kraji se do akce zapojují dobrovolníci, farnosti, školy nebo soukromé společnosti. „Jsme velmi rádi, že se letos můžeme vrátit k tradičnímu koledování. Naši královští koledníci se opravdu těší, že po roční pauze zase napíšou požehnání K+B+M+2022 na dveře našich dárců. Koledníci budou navštěvovat domácnosti až do 16. ledna, kdy Tříkrálová sbírka končí. Všem, kteří sbírku podporují srdečně děkujeme,“ uvedl Oldřich Haičman, ředitel Diecézní charity Brno.

Návštěva koledníků ale není jediný způsob, jak mohou lidé do sbírky přispět. Po zkušenosti z předchozího ročníku Charita pro dárce připravila i online kasičku na webu www.trikralovasbirka.cz nebo statické pokladničky dostupné na veřejnosti. Mapu těchto míst v brněnské diecézi lidé najdou na stránce Charity https://dchb.charita.cz/trikralova-sbirka/. Peníze na pomoc potřebným mohou lidé zaslat i na sbírkový účet: 66008822/0800, VS pro pomoc v brněnské diecézi je: 777960000.

Přispět dárcovskou DMS mohou nejen diváci přímého přenosu Tříkrálového koncertu, který odvysílá Česká televize na programu ČT1 v neděli 9. ledna od 18 hodin z brněnského studia. Letos na koncertu zahraje například skupina Tata Bojs nebo Petr Bende.

Tříkrálová sbírka v Brně

V Brně budou dárcům k dispozici dva stánky v centru města. Už od 3. ledna bude připravený na rohu ulice Česká a v další dny i u hlavního nádraží. Brňané mají nově k dispozici tříkrálovou kasičku také v nákupním centru Velký Špalíček, v Alfa pasáži nebo na řadě dalších míst. Z epidemických důvodů se ale neuskuteční Tříkrálový průvod centrem města, který byl letos plánovaný na 6. ledna.

Jak Tříkrálová sbírka pomáhá

Peníze darované do Tříkrálové sbírky pomáhají lidem, kteří využívají služby Charity. Dary umožní ještě lepší péči o seniory a nevyléčitelně nemocné, zajistí bezpečné prostředí pro maminky s dětmi v tísni nebo vybudují domov pro lidi s postižením. Konkrétní záměry využití stanovuje každá oblastní Charita s ohledem na potřeby lidí v regionu.

Více informací
Informace o Tříkrálové sbírce v brněnské diecézi: https://dchb.charita.cz/trikralova-sbirka/
Informace o Tříkrálové sbírce v Brně: https://brno.charita.cz/trikralova-sbirka/
Facebook: https://www.facebook.com/Charita.Brno
Instagram: https://www.instagram.com/charita_brno/
Twitter: https://twitter.com/Charita_DCHB